יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מידע כללי על גאגא - שפת התנועה של אוהד נהרין

שפת הגאגא נולדה מתוך האמונה בכוח המרפא של התנועה והיא חיה ומשתנה מדי יום. לגאגא 2 מסלולים:
- גאגא/ רקדנים, בה מתאמנת באופן קבוע להקת המחול בת - שבע, וכן רקדנים נוספים בארץ ובעולם.
- גאגא/ אנשים, שפתוחה לקהל הרחב ומתאימה לכל אחד, בכל גיל ללא צורך בניסיון קודם.

גאגא הינה שפת תנועה אותה פיתח אוהד נהרין במשך שנים רבות, אשר משמשת את רקדני להקת המחול בת - שבע כתרגול וכאימון יום יומי. במהלך השנים, התגבשה גאגא לשפה דינאמית ומתפתחת, המתאימה גם לקהל הרחב, כיום לומדת אותה באופן קבוע קבוצה גדלה והולכת של אנשים במרכז סוזן דלל, בירושלים, בגליל ובמקומות נוספים ברחבי הארץ ובעולם.

"הגאגא מציבה משימות מרובות רבדים. הכרחי שהמשתמשים בה יהיו זמינים לאתגרים שמשימות אלה מעוררות. באחת, אנו מסוגלים לשלב תנועה איטית בחלל בעוד בגופנו מתרחשת תנועה מהירה. דינמיקות התנועה הללו הן רק שילוב אחד מזדמן משילובים אחרים שעשויים להתרחש בו בזמן. אנו מניחים לתודעה שלנו לבחון ולנתח הרבה דברים ברגע נתון, ואנו מודעים לקשר שבין מאמץ ותענוג. אנו מתחברים ל"תחושת שפע הזמן", במיוחד כשאנו נעים במהירות. אנו ערים למרחק שבין אברי גופנו, ערים לחיכוך שבין הבשר לעצמות, חשים במשקל האברים שלנו. אנו ערים למקומות בהם אנו אוגרים מתח מיותר. אנו מוותרים ומרפים, רק על מנת להניח לתנועה יעילה ותחושת חיים להיווצר במקומות בהם הרפינו.
אנו מקשיבים, רואים, מודדים, משחקים עם מרקמי הבשר שלנו. אנו עשויים ורשאים להיות שטותניקיים. אנו מקשטים את הגוף שלנו מבפנים, אנחנו מסוגלים לצחוק על עצמנו. אנו לומדים לאהוב את הזיעה שלנו. אנו מגלים את התשוקה שלנו לנוע ומקשרים אותה למאמץ, אנו מגלים את החייתי שבנו לצד כוחו של הדמיון. אנו לומדים להעריך לשון - המעטה והגזמה, אנו לומדים את ההבדל שבין הנאה ותענוג ומשתמשים בשניהם על מנת להימנע מנזק לגופנו, מכאב ומפציעות. אנו לומדים ליישם את הכוח שלנו ביעילות, ואנו לומדים להשתמש במקורות כוח "אחרים". אנו נעשים יותר רגישים ומכירים בחשיבות של זרימת האנרגיה והמידע דרך גופנו בכל הכיוונים. אנו מגלים את היתרון הטמון בבשר רך וידיים רגישות, אנחנו לומדים להתחבר לגרוב, גם כשאין מוסיקה. אנו נעשים מודעים ליתר האנשים בחדר ולכך שאיננו במרכז. אנו לעולם לא מביטים בעצמנו במראה. אין מראות. אנו נעשים מודעים יותר לצורה (form) שלנו. אנו מתחברים ל"תחושת אינסוף האפשרויות". אנו חוקרים תנועה רב ממדית. אנו נהנים מתחושת הבעירה בשרירים. אנו עומדים להתפקע, אנו מודעים לחומר ממנו אנחנו עשויים, אנו מודעים לכוח המתפרץ שלנו, ולעתים עושים בו שימוש. אנו משנים את הרגלי התנועה שלנו, על ידי אימוץ הרגלים חדשים, אנו יכולים להיות רגועים ודרוכים בו בזמן. אנו נעשים זמינים." אוהד נהרין מרץ 2008.

כתובת
0, שיעורים ברחבי הארץ
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים