יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

קורס BI – בינה עסקית מסלול פיתוח

iNT המרכז הבינלאומי ללימודי הייטק וחדשנות

תנאי קבלה
ידע טכנולוגי כלקוח מערכות מידע\כעובד IT.
היכרות עם עולם ה - IT - יתרון.
היכרות עם עולם ה - BI כמשתמש - יתרון.
ראיון אישי עם יועץ לימודים של מכללת iNT.
אנגלית ברמה טובה לקריאת והבנת הספרות מקצועית.
כמה זמן לומדים
200 שעות אקדמיות
פרטים על קורס BI – בינה עסקית מסלול פיתוח

בעולם הטכנולוגי והעסקי של היום, המידע והנתונים מקבלים ערך משמעותי בכל ארגון. מסלול התמחות זה במסגרת קורס BI מכשיר את המועמד לתפקיד מפתח BI ,בדגש על ניסיון מעשי. השיעורים בנויים מהסברים לצד תרגולים מעמיקים על מנת לאפשר לסטודנט להתמודד בהצלחה עם האתגרים האמיתיים בעולם מידול הנתונים.

הבינה העסקית היא תחום בטכנולוגיית המידע העוסק בבניית מערכות העוזרות לארגון להפיק מידע משמעותי מבחינה עסקית תוך שימוש נרחב בכלל הנתונים הנאספים על ידו מכלל מערכות הארגון השונות. מערכות בינה עסקית מספקים מידע היסטורי לצד מידע עכשווי ואל מול תחזיות הנוגעות לפעילות העסקית. בעזרת נתונים אלה יכול מנהל הארגון לאתר דפוסים משמעותיים בניהול הארגון, באיתור סוגיות הדורשות טיפול, באיתור ליקויים, צפי לעתיד וניתוח היסטורי של הנעשה בארגון, כל זאת תוך שימוש בדוחות מפורטים, התראות ודשבורדים, וכל זאת כאמור נלמד במהלך קורס BI במכללה.

הצורך של BI בשנים האחרונות עולה בכל ארגון המבקש ללמוד מהמידע שברשותו על ההתנהלות העסקית שבו כיצד הוא מוביל את הארגון לאופטימיזציה של תהליכים. תכנית הלימודים במסלול זה הינה ייחודית ומעודכנת לפי צרכיי השוק והטכנולוגיה. ההכשרה אותה עוברים הסטודנטים של קורס BI במכללת iNT כוללת שימוש בסוויטת הנתונים של SSRS, SSAS ,SSIS – Microsoft Sql Server 2014.

מודול לימוד השפה – לימוד שפת SQL ו TSQL, רכישת מושגים מעולם ה DBA ומסד הנתונים, תרגול שפת השאילתות ברמה גבוהה.

הליבה של קורס BI – מודול ה BI – לימוד כלל פלטפורמת ה BI של Microsoft תוך סקירה ולימוד של כלים נוספים כמו שילוב האקסל בעולם ה BI ,לימוד BI POWER ועוד.

במודול זה ירכוש הסטודנט הבנה מעמיקה של עולם ה BI תוך שימוש בכלים הבאים:

SSIS – Sql Server Integration Services .1 כלי  ETL המאפשר שלית מידע ממקורות שונים וטעינתם למחסן נתונים DataWareHouse – שלב גזירה, טעינה וטעינת הנתונים.

2. SSAS –Sql Server Analysis Services כלי ליצירת בסיס נתונים רב מימדי – Multi Dimensional הנקרא גם קוביית OLAP – אותו ניתן לתחקר באמצעות שליפה של חיתוכי.

3. מידע ברמות סיכום שונות תוך קינון והסתעפות ( Down Drill ). יושם דגש מרכזי על לימוד שפת התחקור של הקובייה הלא היא שפת MDX – EXpression Dimensional-Multi.

4. Services Reprting Server Sql– SSRS: כלי ליצירה ועיצוב דוחות, בניית דשבורדים מורכבים, מתן הרשאות צפייה והפצתם בארגון. בניית הדוחות תעשה גם אל מול הקובייה וגם אל מול ה DWH ישירות.

פרויקט התמחות – הסטודנט יקבל מטלה של ביצוע פרויקט מעשי המסכם ומשלב את כלל הידע הנרכש במהלך לימודי קורס BI – בכל מסלול ההכשרה. התהליך מאפשר לסטודנט להתמחות בכלל הכלים, לצבור ניסיון מעשי ולרכוש ניסיון רב בפתרון תקלות העולות במהלך הפיתוח. הפרויקט מונה על ידי המרצה ומוקדש לו פרק זמן בכל שיעור לטובת מענה וחניכה. 

 

מידע נוסף
קהל היעד-
  • מסלול ההכשרה של קורס BI זה מיועד לבעלי רקע טכני במערכות מידע, מפתחים, בודקי תוכנה, אנשי תשתיות. המסלול מיועד בעיקר לבעלי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול / מערכות מידע או לבעלי תואר ראשון בכלכלה / מנהל עסקים. נדרשת יכולת של שילוב והבנת המידע עסקי תוך יישומו בטכנולוגיה.

עוד מסלולי לימוד – iNT המרכז הבינלאומי ללימודי הייטק וחדשנות

שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים