יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

עיצוב תעשייתי

מכון אבני המכללה לאמנות ועיצוב ת''א

תנאי קבלה
- ראיון אישי
מה מקבלים בסיום הלימודים
- תעודה מטעם מכון אבני
פרטים על עיצוב תעשייתי
המחלקה לעיצוב תעשייתי במכון אבני מכשירה מעצבים תעשייתיים בתוכנית קצרה וממוקדת.  
התכנית מתאימה לכל מי שרוצה להיות מעצב תעשייתי ולהשתלב במהירות ובהצלחה בתחום, למי שרוצה לפתח תחום עיסוק חדש וחסרים לו הכלים והמיומנויות הנדרשים וכל זאת במסלול קצר וממוקד.  
 
התוכנית השיטתית חושפת את הסטודנטים לליבת המקצוע תוך הענקת כלים ומיומנויות המאפשרים להם לעצב ולפתח מוצרים בעלי ערך וחדשנות לתעשייה. התוכנית כוללת ידע בחומרים וטכנולוגיות הבסיסיות הנדרשות בתחום, תוכנות עיצוב מהמתקדמות בשוק כמו סולידוורקס לצד קורסים מעשיים כמו רישום, שרטוט, בניית דגמים אבי טיפוס ועוד.  
התכנית עשירה בקורסים עיוניים וקורסי סטודיו שעוסקים במתודולוגיות עיצוב, תקשורת ויזואלית, הנדסת אנוש, שיווק ותמחור. במסגרת התוכנית ילמדו הסטודנטים לעבוד על מגוון כלים בסדנת העבודה הגדולה של המכון הכוללת כלים כגון: CNC , מכונות נגרות כמו מסור סרט, מסור דיסק, מסור נימה, מחרטות ועוד. מכונות מתכת כמו מכופפת, מערגלת, מחרטות מתכת, רתכות, ועוד.  
התוכנית משלבת כלים יישומיים עם דגש על התנסות מעשית, ביטוי אישי מקורי ועמידה בסטנדרטים מקצועיים גבוהים.  
 
התוכניות מנוהלות על ידי ראש המחלקה, רם בר-זאב, מעצב תעשייתי, ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי במכון אבני. בוגר המחלקה לעיצוב מוצר באקדמיה IED שבמילאנו איטליה, בעל ניסיון רב בפיתוח מוצרים לתעשייה. כיום מנחה ומרצה בכיר לעיצוב תעשייתי, בעל סטודיו עצמאי לעיצוב מוצר, יזם ובעלים של מותג העיצוב Extra Vergine Design . מותג שעוסק בעיצוב וייצור ריהוט ואביזרי עיצוב בארץ ובחו"ל.  
 
פירוט תוכנית הלימודים שנה א - סמסטר א': 
 
רישום: 
הקורס יעסוק בפיתוח מרכיבים ביסודות הרישום, פיתוח מיומנויות טכניות, שכלול הקואורדינציה בין חוש הראייה, הרגש והמרכיב המוטורי. בקורס נלמד ונתרגל יכולות תיאור של אובייקטים בסקיצות דו מימדיות ותרגול דרכי שימוש בו ככלי זמין ומיידי להמחשה, לתקשורת ולפיתוח צורה. 
 
שרטוט:  
הקורס מקנה את הכלים הנחוצים להבעת הרעיון התכנוני, העברת האינפורמציה בין המעצב לבעלי מקצוע שונים. הוא מספק יכולת לקרוא ולהבין שרטוטים על מרכיביהם, ולהתבטא בשפה גראפית טכנית תקינה. 
במהלך הקורס הסטודנטים נפגשים עם יסודות ההנדסה התיאורית. לומדים לבחון גופים תלת מימדיים ולבטא אותם בהיטלים דו מימדיים. מכירים את הקשר בין תורת הגופים לבין השרטוט הטכני 
 
תכנת תלת מימד סוליוורקס-1:  
 הקורס מתמקד בתכנת סולידוורקס שהיא התוכנה הנפוצה ביותר כיום בתחום התכנון המכני והעיצוב. שליטה בתוכנה מהווה בסיס חשוב לכל מעצב ומתכנן. התכנה מאפשרת בניית מודלים תלת מימדיים, יצוא שרטוטים וקבצים לייצור והדמיות לצורך פרזנטציות.  
 
  
Work Shop1 קורס סדנה בסיסי:  
 1-Work shop הוא קורס מעשי שעורך למשתתפים בו היכרות עם כלי העבודה השונים בתחום העץ והמתכת 
והפלסטיקה . הקורס מתמקד בהתנסות בעבודה מעשית בכלים ידניים ומיכון כבד, הכרת כללי הבטיחות שבעבודה עם הכלים, לימוד מהו השימוש הנכון לכל כלי  וכמובן ביצוע תרגול מעשי  ביצור מוצרים. 
 
יסודות העיצוב בדו מימד:  
קורס סטודיו שמקנה מיומנויות עיצוב בסיסיות בדו מימד . הקורס יתמקד במושגים כמו קומפוזיציה, מורפולוגיה ,תורת הגשטאלט , ותורת הצבע ע"פ איטן, פיתוח חשיבה הגרפית לימוד הגשה ופרזנטציה. 
 
סטודיו יסודות העיצוב : 
יסודות העיצוב" הוא קורס סטודיו מחקרי שמטרתו להקנות לסטודנטים כלים בסיסיים ו"שפה" חדשה ובלתי אמצעית הנחוצה לכל מעצב באשר הוא, דרך פיתוח תהליכים, מחקר, סקיצות ובניית קונספט ועד לתוצר הסופי. 
בקורס זה נעמיק את ההבנה של המבנה, תפקודו וצורתו של האובייקט. 
הקורס מעודד את הסטודנטים למתיחת גבולות העיצוב ולגישה ניסיונית מורכבת, רחבה ובעלת רבדים. יושם דגש  על פיתוח יכולת התבוננות , עיבוד נתונים והפיכתם לאובייקט. נלמד מושגי יסוד בסיסיים דרך קומפוזיציות בתלת מימד ונתנסה בשיטות עבודה ובחומרים שונים.  
 
 
שנה א - סמסטר ב':
 
Work Shop2 קורס סדנה מתקדם: 
 2-Work shop הוא קורס מעשי מתקדם שעורך למשתתפים בו היכרות מעמיקה עם כלי העבודה השונים בתחום העץ והמתכת .הקורס מתמקד בלימוד והתנסות של טכנולוגיות מתקדמות ומורכבות בעיבוד מתכות ועץ .משתתפי הקורס ילמדו להשתמש בטכנולוגיות השונות על ידי תרגילים מעשיים ועבודה בסדנה . 
 
מתודולוגיה וסמיוטיקה: 
הקורס עוסק בחקר היסודות התקשורתיים הטמונים בשפה הויזואלית על מרכיביה: צורה, צבע ,חומר ומירקם .  במסגרת הקורס נלמדים כלים מתודיים המסייעים לפיתוח מדוייק של מערכת המסרים של 
האובייקט נידונים אספקטים פסיכולוגיים תרבותיים וסביבתיים ואופן השפעתם על מערכת המסרים של המוצר תוך שילובם בתהליך שיטתי של פיתוח מוצר. 
 
סטודיו יסודות העיצוב בתלת מימד/ סימולקרה: 
סטודיו סימולקרה הוא קורס סטודיו מעשי העוסק בניסיון לחדור את המעטפת החיצונית של האובייקט התלת מימדי מנקודות מבט שונות. הדגש הוא על מחקר צורני והבנת הקשר שבין המקור להעתק. בניסיון להבין את השפה הצורנית של האובייקט וכיצד להשתמש בה תוך פירוק האובייקט למרכיבים צורניים וחיבורם מחדש למעשה חדש, מקורי ומעניין – הפער שבין העתקה והשעתוק לבין יצירה חדשה. 
 
סטודיו יסודות העיצוב 2 
יסודות העיצוב" הוא קורס סטודיו מחקרי שמטרתו להקנות לסטודנטים כלים בסיסיים ו"שפה" חדשה ובלתי אמצעית הנחוצה לכל מעצב באשר הוא, דרך פיתוח תהליכים, מחקר, סקיצות ובניית קונספט ועד לתוצר הסופי. 
בקורס זה נעמיק את ההבנה של המבנה, תפקודו וצורתו של האובייקט. 
הקורס מעודד את הסטודנטים למתיחת גבולות העיצוב ולגישה ניסיונית מורכבת, רחבה ובעלת רבדים. יושם דגש  על פיתוח יכולת התבוננות , עיבוד נתונים והפיכתם לאובייקט. נלמד מושגי יסוד בסיסיים דרך קומפוזיציות בתלת מימד ונתנסה בשיטות עבודה ובחומרים שונים.  
 
תכנת תלת מימד סוליוורקס-2:  
 הקורס מתמקד בתכנת סולידוורקס שהיא התוכנה הנפוצה ביותר כיום בתחום התכנון המכני והעיצוב. שליטה בתוכנה מהווה בסיס חשוב לכל מעצב ומתכנן. התכנה מאפשרת בניית מודלים תלת מימדיים, יצוא שרטוטים וקבצים לייצור והדמיות לצורך פרזנטציות. 
 
  
קורס טכנולוגיות עץ 
קורס טכנולוגיות עץ עורך למשתתפים הכרות עם כל הקשור לעולם העץ : סוגי העצים, והשוני בינהם , סוגי הלבידים השונים, PLYWOOD ,OSB,  MDF , תהליכי ייצור ,סוגי גימורים ועוד. הקורס עוסק באספקטים היסטורים הקשורים לעץ ושימושיו, וכן בטכנולוגיות עיבוד עץ מסורתיות ותעשייתיות ובוחן את ההבדלים בינהם. במסגרת הקורס המשתתפים מתמודדים עם עיצוב ותכנון מוצרים מסוגי עץ שונים. 
 
 
שנה ב - סמסטר א': 
 
סטודיו פיתוח קונספט:
הסטודיו מתמקד בתרגול שיטות פיתוח שונות תוך דגש על פיתוח הקונספט המוביל למוצר,. 
הקורס עוסק בהתנהלות מול פרוגרמה מוסדרת, הקניית שיטות מחקר, בחינת תרחישי השימוש במוצר ועוד. הסטודיו משלב בין התנסויות מעשיות בפיתוח מוצרים להקניית מיומנות בניהול תהליכי פיתוח. 
 
קורס פלסטיקה: 
בקורס עורך הכרות עם מושגי יסוד בעולם הפלסטיקה והזיווד. במסגרת הקורס נסקור את הטכנולוגיות המוכרות, נלמד איך לגשת לפרויקט המיוצר מחומרים פלסטיים, נעבור על משפחות הפולימרים השונות, נלמד על טכנולוגיות הזרקה שונות, תבניות, וואקום פורמינג,חיבור והלחמה ועוד. 
 
 
סטודיו הדפסות תלת מימד: 
הקורס מתמקד בטכנולוגיית הדפסות התלת מימד תוך התמקדות ב 0 תת קטגוריות:התעשייתיות 
והביתיות. בקורס נלמד כל קטגוריה, אילו שיטות הדפסה קיימות וההבדלים בין הטכנולוגיות השונות. נלמד איך התפתח התחום החל משנות ה-01, מה קיים בשוק היום ומה עומד להגיע בעתיד. במקביל נלמד על חומרי הגלם השונים הניתנים להדפסה וגם את תחום סורקי התלת מימד. 
 
קורס פוטושופ:  
הקורס מתמקד בהכרת תכנת פוטושופ שהיא התוכנה הנפוצה ביותר כיום בתחום העיצוב הגרפי. שליטה בתוכנה מהווה בסיס חשוב גם לכל מעצב מוצר. התכנה מאפשרת עיבוד מידע ויזואלי  ומסייעת לצורך פרזנטציות והדמיות. 
 
סטודיו גופי תאורה:
הקורס יעסוק בהכרת עולם התאורה והאור, בהבנת העקרונות המנחים בעיצוב גוף תאורה ובהכרות עם סוגי תאורה שונים. נדון באספקטים שונים הקשורים לפיתוח גוף תאורה,כמו בטיחות,כיוון אור,סוג וטמפרטורת אור, חיווט,סוגי נורות,לדים וכד. בנוסף נעסוק בקשר שבין החלל ועיצוב החלל לבין עיצוב האור וגופי התאורה. 
 
רישום מתקדם ורנדרינג: 
קורס מקנה כלים ומיומנויות לשיפור יכולת המחשת המוצר אותו מעצבים. נשתמש בכלים כמו מאקורס רנדרינג שעוסק בפיתוח מוצר ברישום.מרקרים ,עפרונות ,ומדיה דיגיטלית לתאור המבנה הצורה וסטיילינג. 
 
שנה ב - סמסטר ב' קורס שיווק ותמחור: 
הקורס מקנה ידע מעשי בשווק ובחשיבה עסקית. במסגרת הקורס לומדים הסטודנטים לפתח ולייצר נקודות הסתכלות מגוונות על הידוע. הקורס מתמקד בהבנה של תהליכים והזדמנויות המתחוללות בשווקים באופן קבוע ובקבלת כלים מתודיים לחשיבה עסקית מנומקת. 
 
קורס עיצוב אריזות: 
הקורס עוסק בהיכרות וחקר עולם האריזות על היבטיו השונים: תרבותיים, טכנולוגיים, עיצובים וכו'. נגבש תפיסות עיצוביות ופתרונות טכנולוגיים עכשוויים תוך דיאלוג עם עולם האריזות המסורתיות. בקורס  יעסוק בדרכי חשיבה לתכנון ועיצוב אריזות דרך הבנה של הדרישות הטכניות של המוצר בשילוב עם פיתוח יצירתי של האריזה. נבחן את תהליך העיצוב אל מול הקשרים חברתיים, תרבותיים וכלכליים.  
 
 
קורס טכנולוגיות מתכת: 
קורס טכנולוגיות מתכת עורך למשתתפים הכרות עם כל הקשור לעולם המתכת : סוגי מתכות והשוני ביניהם , סוגי חומרי הגלם,פחים,פרופילים,מטילים , תהליכי ייצור ,סוגי גימורים ועוד. במסגרת הקורס הסטודנטים מתמודדים עם עיצוב ותכנון מוצרים שונים במתכת. 
 
סטודיו פרוייקט גמר 
סטודיו פרויקט הגמר מהווה את גולת הכותרת של תכנית הלימודים. במסגרת הפרויקט מתמודדים הסטודנטים עם אתגר עיצובי מורכב ורחב ונדרשים לעשות שימוש בכל התובנות והכלים שרכשו במהלך הלימודים. 
 
סטודיו חומרים רכים / טקסטיליים 
הסטודיו מהווה פלטפורמה להתנסות בתכנון מוצרים העשויים מחומרים רכים וטקסטילים. במסגרת הקורס הסטודנטים עורכים הכרות עם עולם הטקסטיל ועולם הטקסטיל הטכני, טכנולוגיות הייצור המקובלות,שילובים של חומרים רכים עם פלסטיקה, עץ ומתכת. 
 
סדנת מעצב: 
סדנת מעצב הוא קורס סטודיו במסגרתו מעצב אורח מנחה את הסטודנטים בפרויקט מעשי מתחומי הידע הקרובים אליו. הקורס משלב תיאוריה ופרויקט מעשי. 
 

 
 
מידע נוסף
 
 

עוד מסלולי לימוד – מכון אבני המכללה לאמנות ועיצוב ת''א

שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
כתובת
אילת 6, תל אביב
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים