יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תעודת הוראה – מגמת ארץ ישראל וארכיאולוגיה

אוניברסיטת אריאל בשומרון

תנאי קבלה
- תכנית הלימודים מיועדת לבוגרי תואר בארץ ישראל וארכיאולוגיה ולסטודנטים המעוניינים לרכוש תעודת הוראה לתיכונים, במהלך הלימודים לתואר או לאחריו
פרטים על תעודת הוראה – מגמת ארץ ישראל וארכיאולוגיה
*תכנית הלימודים:
מטרת החוג ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה היא להקנות ידע בהיסטוריה של ארץ ישראל, תוך הכרת הארץ, תרבותה הרוחנית והחומרנית ומשטריה הפוליטיים, ובהבנת תולדותיה במרוצת הדורות, עם התמקדות בעת החדשה. תכנית הלימודים כוללת לימודי היסטוריה, ארכיאולוגיה לצד חקר תרבותה החומרית של ארץ ישראל וסביבותיה, בתקופת המקרא, הבית השני, המשנה והתלמוד, לצד פרקים היסטוריים חברתיים ותרבותיים בתולדות ארץ ישראל בימי הביניים ובעת החדשה, בדגש על לימודי מדינת ישראל, הכוללים גם לימודים רגיונליים של אזורים שונים בארץ. בנוסף ללימודים עיוניים, וכחלק בלתי נפרד מהם, יוצאים הסטודנטים לסיורים ברחבי הארץ ולחפירות ארכיאולוגיות.
 
*הבחירה באריאל:
אוניברסיטת אריאל והחוג ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה מקיימים חפירות ייחודיות העוסקות בערש התרבות של העם היהודי בכול אזורי הארץ, מתל שילה בשומרון ועד חבל לכיש, מעמק הירדן ועד נצרת בגליל החפירות הארכיאולוגיות מאפשרות לסטודנטים להיכנס לעולם ההיסטורי והארכיאולוגי בתקופה קצרה ולצבור ניסיון בלתי שגרתי. במסגרת החוג ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה הוקם מכון לארכיאולוגיה הממצב את המחקר הארכיאולוגי בכלל אזורי הארץ. המחקר הוא בעל חשיבות רבה להבנת התהליכים ההיסטוריים הארכיאולוגיים, החברתיים והתרבותיים, שהשפיעו על אזוריה השונים של ארץ ישראל בעת העתיקה.
מידע נוסף
*אפשרויות תעסוקה והמשך לימודים:
בוגרי התואר יוכלו להשתלב במחקר ארכיאולוגי או להמשיך ללימודים לתואר שני במורשת ישראל באוניברסיטת אריאל באשכול היסטוריה של עם ישראל בעת החדשה, או ארכיאולוגיה ומקרא.
 
*לבעלי תעודת מורה דרך - אפשרות לקבלת פטורים מקורסים אקדמיים.
ניתן לשלב לימודים בחוג זה עם מגוון מחלקות וחוגים במסגרת המסלול הדו-חוגי. מומלץ לשלב את הלימודים בחוג לארץ ישראל וארכיאולוגיה עם החוג להיסטוריה של עם ישראל בעת החדשה. תעודת ארכיאולוג חופר - המכון לארכיאולוגיה של אוניברסיטת אריאל והחוג ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה לוקחים חלק פעיל בחשיפת השרידים הארכיאולוגיים בארץ ישראל, ומציעים תכנית לימודים ולימודי תעודה להסמכת ניהול חפירות בפיקוח רשות העתיקות. בסיום הלימודים אוניברסיטת אריאל תעניק תעודת ארכיאולוג-חופר המוכרת על ידי רשות העתיקות, המקנה ניהול חפירות ארכיאולוגיות בתחומי ישראל.
 
* למצטיינים מסלול ישיר לתואר ראשון בשילוב תואר שני מוסמך במנהל עסקים MBA בארבע שנים.
 
* ניתן לשלב את הלימודים במחלקה עם תעודת הוראה בארץ ישראל וארכיאולוגיה.
 
* תכנית הלימודים מיועדת לבוגרי תואר בארץ ישראל וארכיאולוגיה ולסטודנטים המעוניינים לרכוש תעודת הוראה לתיכונים, במהלך הלימודים לתואר או לאחריו.

 

עוד מסלולי לימוד – אוניברסיטת אריאל בשומרון

שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
כתובת
רמת הגולן 90, אריאל
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים