יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים העמוד יטען בעוד 6 שניות דלג
 
לימודים - סטודנטים
    1. חפש


ייעוץ אישי חינם
בוא נמצא ביחד את מוסד
הלימודים המתאים לך ביותר
מאשר/ת לשלוח חומר פרסומי.
-קישורים פרסומיים-
בואו ללמוד
באוניברסיטת אריאל
מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
-פרסומת-

נפגשים ביום הפתוח
באוניברסיטת אריאל
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
-וואלה SCHOOL-

רוצה עוד 50 נק' בפסיכומטרי?
מחפש קורס להעשרת הידע?
כבר לא צריך להוציא כסף על מורה פרטי

-סקר-

הקורס הכי מיותר באוניברסיטה
קישורים מומלצים בסטודנטים
המכללה האקדמית ספיר
המרכז הבינתחומי הרצליה
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית נתניה
המכללה האקדמית כנרת
אורט
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
המכללה האקדמית תל חי
מכללת תל חי
מכללת נצרת עלית
מכללת רידמן
הקריה האקדמית אונו
אוניברסיטת אריאל בשומרון
חדשות לימודים באתר טוקבק
הסגל הזוטר שובת
יום ראשון, 18 בדצמבר 2011, 11:48 מאת: אביגיל גוטליב
  |   שתף בפייסבוק   |   שתף בטוויטר    |  שלח לחבר
בכל האוניברסיטאות, מלבד בר אילן והטכניון, פותחים היום חברי הסגל הזוטר בשביתה ללא הגבלת זמן במחאה על תנאי העסקתם. בחלק מהקמפוסים יקיימו הסטודנטים הפגנות תמיכה
הסגל הזוטר שובת
השביתה תגרום לביטול כמחצית מהשיעורים (צ'- shutterstock)
כ-8,000 מתרגלים, מרצים ועוזרי הוראה יפתחו היום (א') בשביתה ללא הגבלת זמן בדרישה לחתימה על הסכם העסקה חדש בינם לבין ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה). השביתה צפויה לגרום לביטול של כמחצית מהשיעורים בכל הקמפוסים, מלבד בר אילן והטכניון, והיא לא מוגבלת בזמן.

ארגוני הסגל הזוטר, המייצגים, בכלל האוניברסיטאות, כ-9,300 מתרגלים ועוזרי הוראה הלומדים לתואר שני או שלישי, וכן עמיתי הוראה, מורים לשפות, מורי מכינות ומורים מן החוץ, דורשים שיפור בתנאי שכרם ועבודתם והבטחת ביטחון תעסוקתי לחבריהם. כמו כן, דורשים חברי הסגל הזוטר להקצות כ-60 מיליון שקלים לטובת שיפור תנאי עבודתם ואפשרויות הקידום שלהם.

באוניברסיטת תל אביב תתקיים היום (א') בצהריים הפגנה של חברי הסגל הזוטר, בהשתתפות אגודת הסטודנטים. באוניברסיטה העברית בירושלים תתקיים מחר בצהריים הפגנה דומה, וכך גם בבאר שבע בהמשך השבוע.

שכר ממוצע של 3,000 שקלים בחודש
שכר ממוצע של 3,000 שקלים בחודש
"שאלה עקרונית של העסקה הוגנת" (צ'- אגודת הסטודנטים האוניברסיטה העברית)
"אנחנו מגיעים היום לשביתה לאחר תקופה ארוכה של משא ומתן מול ראשי האוניברסיטאות" אומר סגן יו"ר ארגון הסגל הזוטר של האוניברסיטה העברית, איל אלישיב. "הדרישות שלנו עוסקות בתיקון בעיות ההעסקה של הסגל הזוטר, בעיות כמו העובדה שמתרגלים מועסקים ומפוטרים מחדש מסמסטר לסמסטר או העובדה שמרצים בתוכניות חוץ תקציביות מועסקים כמורים מן החוץ בשכר נמוך וללא תנאים" הוא מוסיף.

לדברי אלישיב אין אמת בטענות ור"ה כי כבר כיום מרוויח הסגל הזוטר מאות שקלים לשעת הוראה וכי השביתה היא מפגן שרירים שאין לו שום הצדקה.

אלישיב, דוקטורנט ומתרגל בפקולטה למדעי החיים, מסביר כי "אומנם נראה שהשכר לשעה גבוה אבל אסור לשכוח את שעות ההכנה הרבות - מתרגל צריך לענות למיילים מסטודנטים, להכין את המצגות, לתחזק את אתר האינטרנט, לבדוק עבודות וכדומה - על כל אלה הוא אינו מקבל שכר".

לטענתו של אלישיב תלוש שכר ממוצע של מתרגל מאסטרנט מגיע לכ-2,000-3,000 שקלים לחודש, בעוד דוקטורנט מרוויח מעט יותר. בתשובה לשאלה כמה זמן צפויה השביתה להימשך הוא עונה ש"האוניברסיטאות צריכות להחליט אם הן רוצות העסקה הוגנת, ואם כן אנחנו יכולים לסגור את העניין תוך זמן קצר".

מבקשים את תמיכת הסטודנטים
מבקשים את תמיכת הסטודנטים
הסטודנטים נותנים גב? (צ'- יח"צ אוניברסיטת בן גוריון)
במכתב פתוח לסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון פנה יו"ר ארגון הסגל הזוטר שם, עופר חרומני, לסטודנטים בבקשה לתמיכה והבנה. "אנו יודעים ששביתה משמעה פגיעה מסוימת בכם הסטודנטים, שנאלצים לסבול מאי-ודאות ומפגיעה בלוח-הזמנים ובשגרת הלימודים השוטפת שלכם. עם זאת, אנו מבקשים את הבנתכם ואת הזדהותכם בשביתה ובמאבק של חברי הסגל הזוטר, חבריכם לאוניברסיטה, המתרגלים, המדריכים והמרצים שלכם", כתב חרמוני.

"הנושאים עליהם אנו נאבקים אינם רק עניינם של חברי הסגל הזוטר, אלא נוגעים ומשפיעים ישירות גם על טיבה של ההשכלה האקדמית לה אתם זוכים באוניברסיטה. המשך העסקה בלתי-הוגנת שלנו משמעה פגיעה באיכות ההוראה, התרגול והסיוע האקדמי להם אתם זוכים כסטודנטים" הוא הוסיף.

בין הסטודנטים במוסדות השונים קיימים כמובן חילוקי דעות בנוגע לנחיצות השביתה. חגי, סטודנט למדע המדינה באוניברסיטת תל אביב, מאמין כי רוב הסטודנטים מעניקים למתרגלים שלהם גב רחב. "דיברנו על זה הרבה ואנחנו מוכנים נפשית לשיעורי ההשלמה בעקבות השביתה" הוא אומר. דודו, סטודנט באוניברסיטה העברית, פחות אופטימי לגבי מידת התמיכה של ציבור הסטודנטים. "בהכללה הסטודנט הממוצע חושב רק על אופק הלימודים האישי שלו ולא על איכות ההוראה וכבוד למרצים. קשה להסביר לסטודנטים חסרי רגישות איך לא לחשוב רק על עצמם" הוא אומר.


קישורים:
לקבלת כתבות, חדשות חמות והטבות מפתיעות - הרשמו עכשיו
יורם לימודים בפייסבוק

מתלבט איפה ללמוד?
מלא פרטים ונציג שלנו יחזור אליך עוד היום עם כל מוסדות הלימוד המתאימים לך
מאשר/ת תנאי שימוש ומדיניות הפרטיות ומשלוח חומר פרסומי.
מאשר/ת לשלוח חומר פרסומי.

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים