לימודי ראיית חשבון
יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים העמוד יטען בעוד 6 שניות דלג
חיפוש לימודים
    1. חפש


חדשות לימודי ראיית חשבון
לתאריך 28-01-2014
כדאי ללמוד ראיית חשבון
אם אתה אוהבים מספרים, טובים בחשבון ועולם הפיננסים ומדבר אליכם כנראה שלימודי ראיית חשבון זהו המקום בשבילכם. זוהי עובדה ידועה שאחד ממקצועות הלימוד היותר משתלמים שיש כיום בשוק הוא זה של ראיית חשבון. אמנם הלימודים לא קלים בכלל ודורשים השקעה רבה, אך זוהי השקעה שבטווח הארוך משתלמת לרוב האנשים ומבטיחה בסיומה משכורת יפה, תנאים מצוינים ועתיד מבטיח.
תהליך הגלובליזציה שנוצר בשנים האחרונות שינה את פני הכלכלה בעולם ובארץ. חברות ענק בינלאומיות נכנסו לארץ, דבר אשר הביא לעלייה דרמטית בביקוש לרואי חשבון
 
 
לכן אין זה מפתיע כלל שיותר ויותר אנשים הולכים ללמוד לימודי ראיית חשבון במגוון מוסדות לימוד. בנוסף לכך, להבדיל מהרבה נושאי לימוד אחרי אשר נשארים בגדר תיאורטיים ומלבד התעודה של סיום התואר לא מקנים יותר מדי, תואר בראיית חשבון מעניק מקצוע ביד. דבר אשר אין שני לו.
הלימודים עצמם אינם פשוטים בכלל. מלבד 4 שנים של לימודי בסיס לא קלים בכלל, צריכים הסטונדטים לעבור מבחני לשכת רואי חשבון. מבחנים לא פשוטים בכלל אשר צריך להתאמן עליהם מספר חודשים לא מבוטל. לאחר מכן צריך לעשות עוד שנתיים של התמחות בשכר זעום, ורק לאחר סיום ההתמחות מקבלים את התעודה הנכספת ואפשר להתחיל לשחות בבריכה של הגדולים.
 
 
קרא עוד
-קישורים פרסומיים-
ניסיון פרקטי
כבר במהלך התואר
50% הנחה בדמי ההרשמה
לנרשמים ביום הפתוח
יום פתוח- 1.8.14
במכללה האקדמית נתניה
-קישורים פרסומיים-
הבינתחומי הרצליה
האקדמיה למנהיגי העתיד
-פרסומת-

ניסיון פרקטי
כבר במהלך התואר
50% הנחה בדמי ההרשמה
לנרשמים ביום הפתוח
עוד לימודי ראיית חשבון
לימודי ראיית חשבון

 תואר ראשון ניהול, עסקים ופיננסים ראיית חשבון וחשבונאות כל האזורים

כבר למעלה מעשור שענף החשבונאות הוא אחד המובילים בקרב סטודנטים בישראל. תחום ראיית החשבון מהווה את ראש החץ של המשק הישראלי. בשנים האחרונות נוכחנו לראות כי חברות ופירמות אשר נוהלו על ידי רואי חשבון הראו רווחים משמעותיים וצמיחה. הסיבה לכך היא ברורה- רואי החשבון הם אנשי שטח אשר ניהול כספים הוא בסיס העבודה שלהם.

תהליך הגלובליזציה הביא לכך שחברות רבות עובדות בכל העולם וגם אל ישראל הגיעו בשנים האחרונות לא מעט חברות. הדבר יצר ביקוש לרואי חשבון וכיום מדובר באחד המקצועות הנחשבים והמבוקשים ביותר ללמידה בישראל. 


לימודי ראיית חשבון

מה זה אומר להיות רואה חשבון? מה נדרש כדי לעבוד במקצוע? למי המקצוע מתאים? מה דרישות הקבלה? מה לומדים במהלך התואר? מה ניתן לעשות עם התואר? מה המשכורת ? ועוד ....
תיאור מקצוע
לימודי ראיית חשבון הקדמה
לימודי ראיית חשבון מתקיימים במסגרת תואר ראשון בחשבונאות. הלימודים אורכים 3 שנים, כשבמהלכם לומד הסטודנט מגוון קורסים במסים, מימון, ביקורת, משפטים וכלכלה. בסיום התואר, בוגרי לימודי ראיית חשבון נדרשים לעשות סטאז' באחד ממשרדי רואי החשבון המוכרים וכן לעבור את בחינות ההסמכה של לשכת רואי החשבון. מי שעומד בהצלחה בכל הדרישות יכול להשתלב באחד ממשרדי רואי החשבון הפרטיים או לשמש כרואה חשבון בגופים ציבוריים שונים.
 
מה זה אומר להיות רואה חשבון?
רואה החשבון אחראי על הניהול הפיננסי הכולל בארגונים וחברות פרטיות וציבוריות. הוא מכין את הדו"חות הכספיים של החברות ומפקח על יישומם. כמו כן, רואה החשבון מופקד על תזרים המזומנים, ההוצאות וההכנסות בחברה ובחירת מקורות המימון. עליו להיות בקיא בכל חוקי החשבונאות, להיות בעל יכולת מחשבה אנליטית ויצירתיות מחשבתית ולהכיר את חוקי המס.
 
מה נדרש כדי לעבוד במקצוע?
רישיון רואה חשבון מטעם לשכת רואי החשבון בארץ. לשם כך יש להיות בעלי תואר ראשון באחד המקצועות המקורבים, כלכלה, מימון, מנהל עסקים וכדומה, ולעבור התמחות במשרד רואי חשבון של כשנתיים כשבמהלכן יש לעבור בחינות הסמכה בלימודי ראיית חשבון, שעורכת לשכת רואי החשבון בארץ. המבחנים כוללים שני מבחנים עיקריים שהמועדים להם מתפרסמים בלשכה ומתקיימים פעמיים בשנה.
 
מידע על לימודי התחום
למי המקצוע מתאים?
לרוב, מדובר בעבודה משרדית בשעות קבועות ובתנאים נוחים. העבודה דורשת יכולת מחשבה אנליטית ויצירתיות, יכולת ביטוי גבוהה בכתב ובעל פה, יכולת עבודה בצוות ונכונות לשעות עבודה מרובות. בנוסף, פעמים רבות, רואי חשבון העובדים בחברות ראיית חשבון גדולות ולא בגופים פרטיים נדרשים לעבודה, במסגרת תפקידם, בחברות אותן הם מבקרים, מנתחים וכדומה, כך שהעבודה לא סטטית לחלוטין.
 
מידע כללי על לימודי התחום
לימודי ראיית חשבון הינם לימודי תעודה לבעלי תואר ראשון מתאים, ניתן לבצע את לימודי התעודה במקביל ללימודי התואר הראשון אך לא ניתן להיות רואי חשבון ללא תואר ראשון. המסלול הטוב ביותר לרכישת תעודה בוגר לימודי ראיית חשבון הינם לימודי חשבונאות או לימודי כלכלה ומנהל עסקים. מדי שנה מצטרפים ללימודי התואר כאלף סטודנטים חדשים, עקב הגידול בתעשייה, במסחר ובכלכלה. ניתן ללמוד את תחום החשבונאות במוסדות אקדמיים ובבתי ספר מקצועיים המציעים מבחר קורסים בחשבונאות, כלכלה, מנהל עסקים ומשפטים.
 
דרישות הקבלה
תנאי הקדם להסמכה בלימודי ראיית חשבון הינם זכאות לתואר ראשון המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוה. דרישות הקבלה ללימודי ראיית חשבון כוללים זכאות לתעודת בגרות מלאה בציון תשעים לפחות כאשר קיימת בגרות במתמטיקה, ברמת ארבע יחידות לימוד, בציון שמונים וחמש לפחות או בגרות בחמש יחידות לימוד בציון שבעים וחמש לפחות. בנוסף, נדרש ציון פסיכומטרי של כשש מאות ושבעים למסלול המשולב לתואר ראשון, חשבונאות וכלכלה
 
מידע כללי על הענף
מספר המועסקים במשק
בכל שנה משתלבים במקצוע בין 1,000-700 בוגרי לימודי ראיית חשבון. על פי נתוני לשכת רואי החשבון, פועלים היום בשוק כשבע עשר-תשע עשר אלף רואי חשבון רשומים, אין זה אומר שכולם עוסקים במקצוע ראיית החשבון אלא שהם מוכרים כרואי חשבון מוסמכים ומשלמים דמי חבר ללשכה. הביקוש בשוק הינו גבוה משום שכל חברה ציבורית מחויבת לבצע בקרה חיצונית על פעילויותיה, שאותה מבצעים רואי חשבון מוסמכים בלבד, בנוסף, מהווים בוגרי לימודי ראיית חשבון נדבך מרכזי וחשוב מסך המנהלים, ראשי הצוותים והמובילים הכלכליים במשק.
 
מעסיקים בולטים בשוק
מעסיקים פרטיים בולטים: משרדי רואי חשבון פרטיים כגון: ארנסט אנד יאנג, קסלמן וקסלמן, זיו האפט, קוסט-פורר, ברייטמן-אלמגור וסומך-חייקין. מעסיקים ציבוריים בולטים: משרד האוצר, נציבות מס הכנסה, רשויות מקומיות, חברות ציבוריות ועוד.
 
משכורות
טווח השכר הממוצע של בוגרי תואר ראשון נע בין 5,000-7,000 שקלים בחודש. לאחר ההתמחות מטפס השכר ל-12-13 אלף שקלים בחודש. רואי חשבון פרטיים מקבלים שכר לשעת עבודה או על פי סכום חודשי/שנתי שנקבע מראש: במשרדים הפרטיים נהוג לשלם 30 דולר לשעת עבודה של מתמחה ו- 150 דולר לשעת עבודה של שותף בכיר; ייצוג עצמאיים הכולל טיפול חשבונאי מלא ודו"ח שנתי עולה 200-1,000 שקל בחודש, על פי כמות העבודה. ייצוג חברות מול הרשויות: 1,000 דולר לשנה לחברה קטנה ובין 100 ל-200,000 דולר ויותר לחברות ענק.
 
סגור מידע נוסף
המרכז האקדמי למשפט ועסקים המרכז האקדמי למשפט ועסקים
תוצאות חיפוש נמצאו 21 מוסדות לימוד ו-26 חוגים ומסלולים
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
לימודי B.A במכללת רמת גן
המרכז ללימודי תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה
כתובת: פנחס רוטנברג 87 רמת-גן
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-


האוניברסיטה הפתוחה
גישה ייחודית המשלבת חתירה למצוינות עם רמת לימודים גבוהה
כתובת: סניפים בכל הארץ
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המרכז האקדמי כרמל
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
מכללת ראשון לציון
התואר האקדמי קרוב אליך מתמיד
כתובת: אבני החושן 2 ראשון לציון
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-


המרכז האקדמי פרס
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המכללה האקדמית ספיר
מגוון גדול של מחלקות לימוד ייחודיות לתואר ראשון
כתובת: המכללה האקדמית ספיר שדרות
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
אוניברסיטת אריאל בשומרון
סגל אקדמי מעולה ומעבדות הוראה ומחקר משוכללות ביותר
כתובת: קריית המדע אריאל
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המכללה למינהל - איזור חיפה והצפון
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המכללה האקדמית אחוה
לימודים לתואר .B.A. ,.B.Sc ו- .M.A
כתובת: ד.נ. שקמים 79800
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-


המכללה למינהל - שלוחת אילת
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-

עבודת רואה חשבון

רואה חשבון הוא האיש אשר אחראי על כל הדו"חות הכספיים של הפירמות והארגונים עליהן הוא אחראי. בנוסף לכך, הוא האחראי על תחום המימון בחברה הכולל תזרימי מזומנים, מקורות מימון, הוצאות והכנסות. על רואה החשבון להיות בקיא בכל חוקי החשבונאות, להיות בלע עבר פלילי נקי ולהיות בעל יכולת מחשבה אנליטית ויצירתיות מחשבתית.  העבודה דורשת יכולת מחשבה אנליטית ויצירתיות, יכולת ביטוי גבוהה בכתב ובעל פה, יכולת עבודה בצוות ונכונות לשעות עבודה מרובות.


על הלימודים

במהלך תקופת הלימודים,  לומדים הסטודנטים את כל מה שקשור לעולם החשבונאות ורוכשים ידע וכלים שיסייעו להם להתשלב בתחום.
להלן חלק מהקורסים הנלמדים: יסודות החשבונאות, בעיות מדידה בחשבונאות, רווחי הון, דוחות כספיים מאוחדים, חשבונאות א' וב', דיני מיסים, חשבונאות פיננסית, ניתוח דוחות כספיים והערכת שווי חברות, ביקורת ומסים,,חשבונאות ניהולית, דיני תאגידים, מיסוי תאגידים, מיסים עקיפים, מיסוי מקרקעין ועוד.
עם סיום שלוש שנות הלימוד התיאורטיים יכולים הבוגרים ללכת להתמחות בראיית חשבון כאשר בסיומה יצטרכו לעבור מבחנים מאוד קשים של מועצת רואי החשבון. במידה ויעברו יזכרו לתואר הנכסף ויוכלו לעבוד בתור רואי חשבון. 

שכר ואפשרויות תעסוקה

אפשרויות התעסוקה הן רבות ומגוונות כשביניהן : חשבי שכר, רואי חשבון, סמנכ"ל כספים, עבודה משרדי ניהול כספים וחשבות, מבקרים פנימיים או חיצוניים, יועצי השקעות ועוד. בסופו של יום, אופציות עבודה לא יהיו חסרות לכם.
שכר-
גם בנושא השכר אפשר להיות אופטימיים, ענף רואי החשבון מתאפיין בכסף גדול מאוד. זה נכון שצריך להשקיע בשבילו המון שעות ואנרגיות אבל תמורת שכר של עשרות אלפי שקל ולעתים מאות אלפי שקלים יש לא מעט אנשים שישמחו לעבוד כך.

ייעוץ אישי חינם
מחפש איפה ללמוד?
השאר פרטיך ונציג שלנו יחזור אליך עוד היום
מאשר/ת לשלוח חומר פרסומי.
פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים