יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים העמוד יטען בעוד 6 שניות דלג
 
חיפוש לימודים
    1. חפש
ייעוץ אישי חינם
בוא נמצא ביחד את מוסד
הלימודים המתאים לך ביותר
מאשר/ת לשלוח חומר פרסומי.


-קישורים פרסומיים-
איך להתמודד עם הלחץ?
טיפות איזי של לייף
שכר לימוד אוניברסיטאי
לחצו לפרטים
-עוד ביורם-
ספריית המקצועות: משפטים
על העבודה בתחום - ממשפט אזרחי ועד גישור
פורום לימודי משפטים
בואו להתייעץ עם המומחים לגבי לימודי משפטים
-פרסומת-

מחפש עבודה?
אנחנו מחפשים אותך
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
קישורים מומלצים באינדקס
לימודי משפטים

לימודי משפטים

 תואר ראשון מדעי החברה והרוח משפטים כל האזורים

במשך שנים ענף המשפטים הוא אחד מתחומי הלימוד הפופולאריים ביותר שיש. לא מעט סטודנטים נרשמים בכל שנה למסלולי לימוד שונים בתחום במטרה להגשים את חלומם ולהיות עורכי דין אשר התמחו באחד מתחומי המשפטים השונים - משפט חוקתי, משפט מנהלי, משפט בינלאומי, משפט פלילי, דיני חוזים, תחום אזרחי, דיני עבודה, דיני קניין ועוד.  לימודי משפטים ניתן ללמוד בכל אחת מהאוניברסיטאות וכן במספר מכללות וישנה אפשרות להמשיך אל תואר שני במשפטים

 
איפה לומדים?
ניתן ללמוד משפטים בכל מקום בארץ- מהצפון ועד הדרום. המקומות המועדפים על ידי סטודנטים הם- האוניברסיטה העברית, מכללת ספיר,המרכז הבינתחומי בהרצליה, הקריה האקדמית אונו, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן והאוניברסיטה הפתוחה.
 
לימודים משולבים 

המון סטודנטים מצרפים אל לימודי משפטים תחומי מקצוע נוספים על מנת להשיג מעבר לידע המשפטי, ידע בתחום נוסף שייצור איש מקצוע אשר מכיר את עולם המשפט אך בקיא גם בתחומים נוספים.
השילובים העיקריים שעושים הם :
משפטים ומנהל עסקים- יוצרים משפטן או עורך דין אשר מבין את עולם העסקים, השיווק והמימון.
משפטים וממשל-  מתאימים למי שחולם על קריירה משפטית בתחום הממשלתי או על קריירה במשפטים בינלאומית.
משפטים ופסיכולוגיה- לימודים אלה מעניקים בסופם שני תארים. במסגרת לימודים אלה עוסקים בדיני משפחה, סוגיות משפטיות הנוגעות לטיפול פסיכיאטרי ועוד.
משפטים וראיית חשבון-  במסגרת מסלול זה נלמדים תכני לימוד ספציפיים מתחום המשפט אשר רלוונטיים לתחום ראיית החשבון כמו משפט אזרחי, משפט ציבורי, משפט מסחרי, עריכת הסכמים, משפט מנהלי,  דיני חוזים, ועוד.
 
יתרונות 
 
מלבד היוקרה שמתלווה אל התואר "עורך דין" והכסף הרב שהוא טומן בחובו יש בענף זה עוד כמה וכמה יתרונות.
יתרון אחד הוא העדר השחיקה. להבדיל מהמון מקצועות אחרים בהם ניכרת שחיקה, בענף המשפטים יש הרבה פחות שחיקה. הסיבה העיקרית לכך היא מכיוון ששום מקרה אינו דומה לשני ולכל תיק משפטי יש את הייחוד שלו.
עוד יתרון הוא תקופת ההתמחות. להבדיל מתארים אחרים שכאשר מסיימים אותם ישר נזרקים אל העולם הגדול, בלימודי משפטים אין הדבר כך. הבוגרים עוברים תקופת התמחות של שנה בה הם מתמקצעים וצוברים ניסיון תעסוקתי ורק לאחר מכן יוצאים אל השוק, כאשר הם יותר בשלים.
 
חסרונות 
 
אך לא הכל ורוד בענף המשפטים וגם לתחום זה יש כמה חסרונות בולטים:
החיסרון העיקרי והמרכזי ביותר הוא העובדה שיש המון עורכי דין בארץ ביחס לאוכלוסייה,  דבר אשר גורם לירידה משמעותית בשכר עורכי הדין ולניצול של מתמחים, כאשר אנשים שנמצאים בתקופת ההתמחות עובדים המון שעות ביום עבור שכר זעום. בנוסף לכך קשה למצוא עבודה בתחום עקב כמות היתר של עורכי הדין והדרך לקריירה מצליח היא לא פשוטה בכלל.
חסרון נוסף הוא העובדה שרמת מבחני הלשכה עלתה משמעותית וגם תקופת ההתמחות התארכה, דבר המאריך את תהליך קבלת רישיון עורך-דין מוסמך.


לימודי משפטים

מה זה אומר להיות משפטן ועורך דין? מה נדרש כדי לעבוד במקצוע? למי המקצוע מתאים? מהם תנאי הקבלה? מה לומדים במהלך התואר? מה ניתן לעשות עם התואר? מהן המשכורות המקובלות בשוק ?
תיאור מקצוע
מה זה אומר להיות משפטן ועורך דין?
לימודי משפטים הינם ממסלולי הלימוד הוותיקים ביותר בעולם. בעבר, משפטנים הגיעו מהעולם הפילוסופי, השייך להוגי הדעות ההיסטוריים, משום שבעולם זה דנו באתיקה, בזכויות האדם, קידום האישה, דאגה לילדים, דאגה לשכבות החלשות, דיני נזקין עוד מתקופת התנ"ך ועוד תחומים רבים נוספים. עורכי דין מאז ומעולם עסקו בפתרון סכסוכים, מכל הסוגים, ובהשריית ביטחון כללי ויציבות. עורכי הדין של העולם החדש עושים את אותם הדברים בדיוק אך כמובן, היום קיים מיקוד גדול יותר בעולם העסקי והפלילי.
 
מה נדרש כדי לעבוד במקצוע?
על בוגרי לימודי משפטים המעוניינים לעסוק במקצוע עריכת דין להשלים כשלוש שנות לימוד בלימודי משפטים לתואר ראשון, B.A, במסלול לימודי משפטים חד חוגי, ביצוע סטאז' של כשנה ומעבר בחינות הסמכה המועברות על-ידי לשכת עורכי הדין בישראל. להוגי הדעות מביננו שאינם מעוניינים לעסוק במקצוע עריכת דין, ניתן להשלים את מסלול הלימודים לתואר ראשון ולהיות יועצים משפטיים ומשפטנים.
 
למי המקצוע מתאים?
עריכת דין הינו מקצוע מורכב ומגוון הכולל סביבות עבודה מרובות ודינאמיות. לדוגמא, עורכי דין פליליים ינועו רבות במסדרונות בתי המשפט, בתי מאסר ומשרדיהם. עורכי דין בתחום העסקים יעסקו בעיקר בעבודה משרדית, בשעות ובתנאים נוחים. עורכי דין המתמחים בזכויות אדם ינועו ברחבי הארץ, בין גופים ציבוריים ופרטיים וכמובן, בתי המשפט. לכל התמחות, ניתן לומר, קיים אופי נצרך אחר. לעורכי דין הפליליים ישנו צורך באורך רוח, תעוזה, יצירתיות, יכולת התבטאות גבוה מאוד בכתב ובעל-פה, לעורכי דין בהתמחות העסקית ישנו צורך ביצירתיות, יכולת ניתוח אנליטית, סבלנות ועקשנות. לכל עורכי הדין קיימת חשיבות עליונה לנכונות לעבודת צוות ולשעות עבודה מרובות.
 
מידע על לימודי התחום
מידע כללי על לימודי התחום
לימודי משפטים מתקיימים במסגרת תואר ראשון במשפטים האורך כשלוש שנים, בין אם במסלול לימודי יום או ערב. מדי שנה מצטרפים כאלפיים וחמש מאות סטודנטים חדשים לפקולטות השונות למשפטים ברחבי הארץ. ניתן ללמוד את התחום במגוון מוסדות לימוד, אוניברסיטאות, מכללות אזוריות ומכללות פרטיות, הפרוסות ברחבי הארץ.
 
דרישות הקבלה
תנאי הקבלה ללימודי משפטים משתנים בין מוסדות הלימוד השונים ובעיקר בין האוניברסיטאות למכללות. תנאי הקבלה ללימודי משפטים באוניברסיטאות כוללים: זכאות לתעודת בגרות ישראלית מלאה, בציון שמונים וחמש לכל הפחות. ציון בחינה פסיכומטרית של כשש מאות לפחות, המורכב מציון של מאה ועשרים נקודות, לפחות, בפרק הבחינה באנגלית.
 
מה לומדים במהלך התואר
לימודי משפטים קיימים במספר מסלולים, חד ודו חוגיים, בין השילובים הנפוצים בשוק הלימודים: לימודי משפטים ומנהל עסקים, לימודי משפטים וכלכלה, לימודי משפטים וחשבונאות ועוד.
 
מידע כללי על הענף
מספר המועסקים במשק
עם הגדילה במשק, בתחומים רבים, בעיקר בתחום העסקי, נדרשים יותר ויותר עורכי דין, למרות שהשוק היום יחסית רווי. כיום, קיימים כארבעים אלף עורכי דין הרשומים בלשכת עורכי הדין. בכל שנה מצטרפים למעגל העבודה בשוק כאלף וחמש מאות עורכי דין חדשים.
 
מעסיקים בולטים בשוק
בין המעסיקים הבולטים בשוק במגזר הפרטי: משרד עו"ד יגאל ארנון, משרד עו"ד ברנע, משרד עוה"ד גדעון פישר, משרד עוה"ד ש. הורוביץ. בתחום המיסוי: משה שקל, אלתר, גורניצקי, הרצוג פוקס נאמן ועוד. בין המעסיקים הבולטים במגזר הציבורי-ממלכתי: משרד המשפטים, משרד העבודה והרווחה, מועצות אזוריות, משטרת ישראל ועוד.
 
משכורות
בוגרי לימודי משפטים המתחילים את תקופת הסטאז' משתכרים כחמש אלפים שקלים בחודש במהלך כל תקופת הסטאז', לאחר תקופה זה ישנה כמובן מקפצת שכר לאזור שמונת אלפים שקלים בחודש לתקופה של כשלוש-ארבע שנים. לאחר תקופה זו קיימת שונות רבה בין עורכי הדין השונים בין אם עצמאים, שכירים או בסקטור הציבורי, אך ככלל, לאחר צבירת ניסיון המשכורת הממוצעת במשק עומדת על כעשר-שנים עשר אלף שקלים בחודש.
 
סגור מידע נוסף
המרכז האקדמי למשפט ועסקים המרכז האקדמי למשפט ועסקים
לייעוץ לימודים חינם התקשר 072-3300504
תוצאות חיפוש נמצאו 11 מוסדות לימוד ו-26 חוגים ומסלולים
המרכז הבינתחומי הרצליה
האקדמיה למנהיגי העתיד
נמצאו:
  |  וידאו  
כתובת: רח' כנפי נשרים הרצליה
התקשר עכשיו
072-3300555
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-


המרכז האקדמי כרמל
התקשר עכשיו
072-3300332
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המכללה האקדמית ספיר
מגוון גדול של מחלקות לימוד ייחודיות לתואר ראשון
כתובת: המכללה האקדמית ספיר שדרות
התקשר עכשיו
072-3300126
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המרכז האקדמי פרס
התקשר עכשיו
072-3300430
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-

על הלימודים

במסגרת התואר למעשה מתמקצעים בלימודי מערכת החוק המשמשת בסיס לחיי החברה ומספקת קווים מנחים שאנו פועלים על פיהם. המקצוע עצמו נשמע זוהר: השפעה על מהלך החיים, עזרה לנדכאים ולחימה בפשע. המציאות קצת פחות זוהרת, אך למרות זאת אלפי תלמידים מבקשים מדי שנה להתקבל ללימודי משפטים ולהפוך לעורכי דין. לימודי משפטים אינם מבטיחים תואר "עורך דין" - ניתן גם להיות משפטנים מבלי להשלים את ההתמחות או את בחינות הלשכה.

הלימודים אורכים כשלוש וחצי שנים ומאופיינים בהמון לחוץ וככאלה הדורשים שינון רב של חומר בזמן קצר, אך יחד עם זאת מעניינים מאד. הסטודנטים לומדים לא רק את גווניו השונים של החוק, אלא גם יכולות שימושיות כמו הפרדה בין עיקר לטפל, התמודדות לוגית עם סוגיות וניתוח בעיות. הבוגרים משכללים את יכולת הביטוי שלהם בכתב ובעל פה ומתמחים בניהול משא ומתן.

 

 


התמחויות

במסגרת תואר ראשון במשפטים צריכים הסטודנטים לבחור התמחות אחת בה הם יתמקצעו ויעסקו בה לאחר סיום הלימודים.
 
בין תחומי ההתמחות העיקריים נוכל למצוא:
 
התמחות במשפט בינלאומי- התמחות זו מעניקה לסטודנטים את הידע והכלים אשר דרושים להשתלב בעולם העסקים והמשפטים העולמית. בעקבות התגברות המסחר הבינ"ל והשתלבות ישראל בתוך הכלכלה העולמית, דרושים משפטנים שידעו להתמחות בעולם במשפט הבין לאומי וידעו לייעץ ולטפל משפטית בחברות ישראליות שמנהלות את עסקיהן בחו"ל.
 
התמחות במקרקעין- זוהי התמחות שנותנת לסטודנטים ידע נרחב בתחום הנדל"ן בישראל ובעולם. התמחות זו מתאימה למי שרוצה לעסוק בתחום המקרקעין מהצד המשפטי שלו או בכלל לעסוק בעולם הנדל"ן. בהתמחות זו לומדים את כל הנושאים הרלוונטיים למקצוע, שיעזרו לקבל החלטות נכונות ולהצליח בתחום. בין הנושאים הנלמדים-  שמאות, שיווק, הנדסה, משפט וכלכלה.
 
התמחות במשפט פיננסי- זוהי התמחות אשר מכשירה את הסטודנטים לעסוק בפן המשפטי בתחום הפיננסי. מי שעושה התמחות במשפט פיננסי יעבוד בעבור מוסדות פיננסים דוגמת בנקים, חברות ביטוח וכו' או לחילופין במחלקות כספים של חברות ותאגידים.  התמחות זו כוללת קורסים במימון, בנקאות, שוק ההון ועוד.
 
התמחות ביישוב סכסוכים-  התמחות זו מעניקה לסטודנטים ידע והבנה ביישוב סכסוכים וגישור על כל סוגיה- סכסוכים בינלאומיים, אזוריים, לאומיים ואתניים. בין הקורסים הנלמדים במסגרת התמחות ביישוב סכסוכים נוכל למצוא: ניהול משא ומתן, גישור, אפיקים בלתי פורמאלי, ארגונים חוץ-ממשלתיים ועוד.
 
התמחות במשפט מסחרי- התמחות זו עוסקת בתחום רחב מאוד אשר עוסק בפן המסחרי של חיי היומיום של כולנו. בין הנושאים שקשורים למשפט מסחרי נוכל למצוא- חוזים והתקשרויות, הוצאה לפועל, הקמת חברות, תביעות כספיות, כינוס נכסים ועוד.
 
התמחות בפלילים - התמחות זו היא אולי הידועה ביותר מתוך ההתמחויות שיש במסגרת לימודי משפטים. היא עוסקת בכל התחום הפלילי שכולל בתוכו תחומים רבים ביניהם- רצח , גניבה, פגיעה גופנית או נפשית, אונס ועוד המון מקרים שמבחינת החוק אסורים. מי שהולך להתמחות בפלילים יעבור קורסים בקרימינולוגיה, עבירות מין, דיני מעצר, זכויות הנאשם, הזכות להליך הוגן, ראיות מדעיות, ועוד המון קורסים שרלוונטיים לנושא.
 
כמובן שקיימים עוד המון סוגי התמחויות שונות בתחום המשפטים.
 

מה עושים אחרי סיום הלימודים?

עם סיום הלימודים, יוכלו הבוגרים להמשיך אל תואר שני או לחלופין להתחיל התמחות במשרד של עורכי דין ולאחר מכן להבחן בבחינות לשכת עורכי הדין. לאחר שעברו בהצלחה את בחינות הלשכה יוכלו בוגרי לימודי משפטים להתחיל לעבוד בתחום המשפטים על כל סוגיו וגווניו: עורכי דין, משפטנים ויועצים משפטיים הם רק חלק מתחומי העיסוק של מי שלמד משפטים.  אפשרויות התעסוקה בתחום הן רבות וניתן לעבוד במשרדי הממשלה השונים, במשרדי עורכי דין, בתור נוטריונים, נציגים משפטיים של חברות וכמובן שתמיד ישנה האופציה לפתוח עסק עצמאי של עריכת דין וייעוץ משפטי.

 
עורכי הדין הם אלו שמקשרים בין המערכת החוקתית לבין החברה, ודבקים בקוד האתי. הם מייצגים אזרחים במשפטים פליליים או בתביעות אחרות (כנגד אזרחים אחרים, כנגד המדינה או במקרים בהם המדינה היא התובעת). במקרים אחרים הם מייעצים ללקוחותיהם בהקשר לזכויותיהם החוקתיות ומציעים להם דרכי פעולה בעניינים פרטיים או עסקיים.
 
העידן המודרני גם מקל על חייהם בוגרי לימודי משפטים ומאפשר להם למצוא טקסטים הקשורים בחוקים ותקנות ביתר יעילות, באמצעות חיפוש ממוחשב בטקסטים דיגיטליים ובאמצעות רשת האינטרנט. גם פסקי דין עולים לרשת האינטרנט ומאפשרים חיפוש בהם, בפסיקות תקדימיות וכו'.

 

אפשרויות תעסוקה

 

כאמור, ניתן להיות משפטנים גם מבלי להשלים את ההתמחות ו/או את בחינות הלשכה, שיאפשרו לכם להוסיף את התואר "עורך דין" לפני שמכם. משפטנים שסיימו לימודי משפטים אך לא השלימו את הנדרש על מנת להירשם בפנקס עורכי הדין (בחינות והתמחות, כאמור) יכולים למצוא עבודה כמרצים בחוג למשפטים, ולאחר אי אלו שנות ניסיון אף להפוך לשופטים בבית המשפט. 

תפקידים נוספים אשר מבוקשים מאוד לתעסוקה בקרב בוגרי לימודי משפטים הם יוצעים משפטיים ונציגים משפטיים של חברות עסקיות. 


פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים