יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים העמוד יטען בעוד 6 שניות דלג
חיפוש לימודים
    1. חפש


חדשות
לתאריך 02-03-2014
הדרך לאקזיט מתחילה כאן
מי לא חולם לעשות את האקזיט הבא? להרוויח מאות מילוני דולרים על פיתוח תוכנה או אפליקציה ולהצטרף למשפחת הסטראט-אפים המוצלחים בעולם.
אחרי שנוכחנו לראות שאפליקציות כמו וואטסאפ, וייבר ו-ווייז נמכרו בסכומי עתק, המוטיבציה והרצון ללכת לתחום המחשבים ולעשות "מכה" בהיי-טק רק גדלים וצומחים כל הזמן.
בעולם טכנלוגי כמו שלנו בו כל יום שומעים על חברת סטארט אפ אחרת שנמכרה בסכומי עתק אין זה מפתיע שהביקוש ללימודי מדעי המחשב גדל משמעותית בשנים האחרונות.
לימודי מדעי המחשב מהווים את הבסיס הראשוני וחלון הכניסה אל תחום המחשבים. במסגרתם לומדים הסטודנטים את כל עולם המחשבים והתוכנה. כיצד לפתח תוכנות, אפליקציות, משחקים, אתרי אינטרנט ועוד. הם רוכשים ניסיון וידע במקצועיתוך כדי התואר וכאשר מסתיימים הלימודים כל אחד בוחר את הכיוון שיותר מדבר אליו.
אפשרויות התעסוקה הן רבות ומגוונות. חברות סטארט אפ, אינטרנט, תוכנה, IT ועוד, כל חברה מציעה סוג עבודה שונה לחלוטין ולכם, הבוגרים, נשאר רק לבחור את הדרך שתביא אתכם לאקזיט הגדול הבא.
 
קרא עוד
-קישורים פרסומיים-
ההרשמה בעיצומה
באוניברסיטת אריאל
22/8 יום פתוח
באוניברסיטת אריאל בשומרון
-עוד ביורם-
פורום מדעי המחשב
רוצים להשתלב בהיי-טק? בואו להתייעץ עם המומחים
ספרית המקצועות: היי-טק ומחשבים
מהם המקצועות הבולטים בתחום?
-קישורים פרסומיים-
איכות ומצוינות
המכללה חרטה על דגלה ערכי איכות ומצוינות
אקדמיה פורצת דרך
אוניברסיטת אריאל
המסלול המואץ באו"פ
כל היתרונות ,ב 3 שנים באוניברסיטה הפתוחה
מדעי המחשב ?
לחץ כאן לקבלת מילגה 100% שנה ראשונה
אצלנו מתרכזים בעיקר
מסלולים יישומיים המבטיחים השתלבות מהירה
-פרסומת-

22/8 יום פתוח
באוניברסיטת אריאל בשומרון
עוד
לימודי מדעי המחשב

 תואר ראשון מקצועות המחשב וההייטק מדעי המחשב כל האזורים

לימודי מחשבים כוללים תחומים רבים, ביניהם לימודי מדעי המחשב שזהו שם כללי לתחום לימודים העוסק בלימוד הבסיס התיאורטי למידע ולחישוביות. בין תחומי המשנה של לימודי מדעי המחשב ניתן למצוא גרפיקה ממוחשבת, שפות תכנות ועוד.

 

מקצוע העתיד

מדעי המחשב הם ללא ספק מקצוע העתיד. כיום בעידן הטכנולוגי המתפתח הצורך באנשים עם רקע במחשבים הוא גדול ועושה רושם שהוא רק יגדל. כמעט כל דבר שמקיף אותנו כיום מצריך מעורבות של מישהו בעל ידע בתחום מדעי המחשב.

 

תכני לימוד

לימודי מדעי המחשב כוללים את הנושאים: יסודות מתמטיים כגון מתמטיקה בדידה, חישוביות ועוד, תשתיות - רשתות ועוד, כלים לפיתוח תוכנה כגון הנדסת תוכנה, שפות תוכנה כגון C ועוד, יעילות של תוכניות - אלגוריתמים, מבני נתונים וכו' ויישומים שונים - בינה מלאכותית, הצפנה ועוד. לימודים לתואר ראשון במדעי המחשב ניתן ללמוד באוניברסיטאות ובמכללות המובילות בארץ ובעולם.

 

יתרונות 

 

היתרון הבולט והמרכזי ביותר שיש ללימודי מדעי המחשב אשר גם מהווה אחד מהגורמים המרכזיים לביקוש הגבוה הוא השכר.

זוהי עובדה ידועה שבוגרי  מדעי המחשב ברוב המקרים יהנו ממשכורות מאוד יפות ומתנאי ההעסקה מעולים בחברות ההיי טק השונות.
אבל מעבר לשכר יש עוד כמה יתרונות נוספים . היתרון הראשון הוא שתחום המחשבים זהו תחום אשר מתפתח ומתרחב כל הזמן לכן כמעט ואין בעיה למצוא תעסוקה בתחום וכמעט בטוח שבעשרות ההשנים הקרובות המצב לא ישתנה.
יתרון שני, לימודי מדעי המחשב הוא אחד החוגים היחידים (מלבד תחומי ההנדסה) אשר משלב גם עבודה תיאורטית וגם עבודה מעשית בתוך הלימודים.  
 
חסרונות 
 
החסרון הגדול והבולט ביותר שיש לחוג למדעי המחשב הוא העובדה שמדובר בלימודים מאוד קשים ותובעניים.. מי שהולך ללמוד מדעי המחשב צריך שיהיו לו יכולות מתמטיות גבוהות, אנגלית ברמה גבוהה, ציונים גבוהים בפסיכומטרי ובבגרויות וזיקה לעולם המחשבים. וגם אז אין זה מבטיח מקום וקבלה ללימודים, מכיוון שהביקוש הוא גדול והתחרות היא רבה.  
חסרון נוסף הוא העובדה שלעתים שוק ההייטק והמחשבים חווה משברים מאוד עמוקים (כמו משבר ההיי טק בשנת 2001) ואז כל הקלפים נטרפים ואז במיוחד בעבור אנשי ההייטק חרב הפיטורים תמיד על צווארם.
 

 


מדעי המחשב - מקצוע העתיד

לימודי מדעי המחשב לתואר ראשון עוסקים בכל הקשור לתחום המחשבים. ניתן להבחין בתחום מדעי המחשב בשתי התמחויות שונות – לימודי מחשב המתמקדים בתחום התוכנה ועוסקים בהכרה ושימוש בשפות תכנות; לימודי מחשב המתמקדים בתחום החומרה ומתמקדים בהנדסת חומרה ומשתייכים למסלולי הלימוד להנדסה.
תיאור מקצוע
מה זה אומר?
לימודי מדעי המחשב נפרשים על פני כשלוש שנים או ארבע שנים (תלוי בתחום הנבחר), במסגרת לומדים הסטודנטים בין השאר שפות תכנות, היכרות עם יישומי המחשב השונים, פיתוח וניתוח אלגוריתמים. בוגרי מדעי המחשבים עוסקים בפיתוח תוכנה או בעבודה עם חומרה. עבודה בתחום המחשבים היא לרוב מאוד מתגמלת מבחינה כלכלית, ניתן למצוא משרות בשכר גבוה ותנאי העסקה נוחים. ישנה גם אפשרות להתקדם למעמד ראש צוות או לעבור לתפקידים הקשורים בניהול.
 
מה נדרש כדי לעבוד במקצוע?
כדאי לעבוד בתחום מדעי המחשב צריך לסיים הכשרה מקצועית. ישנם מסלולי הנמשכים כשלוש שנים ומקנים בסופם תוארB.A . כמו כן, ישנם מסלולים השייכים לתחומי ההנדסה (הנדסת חומרה, הנדסת אלקטרוניקה וכו') הנפרשים על פני כשארבע שנים ומקנים בסופם תואר מוסמך במדעים B.Sc.
 
למי המקצוע מתאים?
עבודה בתחום המחשבים דורשת ישיבה ארוכה מול המחשב והתעסקות בפרטים קטנים הדורשים יכולת ריכוז רבה ומשמעת גבוהה אך גם יכולת עבודה בצוות.
 
מידע על לימודי התחום
מידע כללי על לימודי מדעי המחשב
לימודים לתואר ראשון במדעי המחשב ובתחומי ההנדסה, נמשכים בין 3-4 שנים (תלוי בתחום הנבחר) וכוללים שיעורים בהכרת המחשב, שפות תכנות, מתמטיקה ועוד. תחום לימודי מחשבים הינו תחום מבוקש מאוד וניתן למצוא זאת באוניברסיטאות וכן במכללות רבות.
 
דרישות הקבלה
דרישות הקבלה ללימודי מדעי המחשב הם הצגת תעודת בגרות מלאה עם דגש על מתמטיקה ברמת 4-5 יח"ל ומקצוע ריאלי נוסף (כימיה, פיזיקה וכו') והצגת ציוני פסיכומטרי.
 
מה לומדים במהלך התואר?
מרבית מסלולי הלימוד של מדעי המחשב כוללים ידע בתחומים שונים כמו, פיתוח וניתוח אלגוריתמים, פיתוח תוכנה וחומרה, היכרות עם מבנה מחשבים ויישומיהם, מערכות הפעלה, מערכות בסיסי נתונים, שפות תכנות, רשתות תקשורת, יישומי מחשב, רובוטיקה, מאגרי מידע, מבני נתונים, מסדי נתונים, חישובים קלנדריים ועוד.
 
מידע כללי על הענף
מספר המועסקים במשק
עשרות אלפי אנשים עובדים בתחום מדעי המחשב בישראל, על פי הערכות ישנם כ-60 אלף מתכנתים וכ-40 אלף מהנדסי חומרה, אך מכיוון שמדובר בתחום המתפתח במהירות המספרים עולים כל הזמן.
 
מעסיקים בולטים בשוק
החברות הבולטות בתחומי המחשבים הן אינטל, מיקרוסופט, קומברס, אמדוקס, צ'קפוינט, אלוורין, מוטורולה, אלביט.
 
משכורות
המשכורות נעות בין 10,000 ₪ בחברות קטנות עד 15,000 בחברות גדולות לשכר התחלתי ויכולות להגיע עד ל20,000 ₪ בחודש ויותר במרוצת הזמן.
 
 
סגור מידע נוסף
תוצאות חיפוש נמצאו 21 מוסדות לימוד ו-48 חוגים ומסלולים
המכללה האקדמית אחוה
לימודים לתואר .B.A. ,.B.Sc ו- .M.A
כתובת: ד.נ. שקמים 79800
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-


המרכז הבינתחומי הרצליה
האקדמיה למנהיגי העתיד
נמצאו:
  |  וידאו  
כתובת: רח' כנפי נשרים הרצליה
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
המכללה האקדמית ספיר
מגוון גדול של מחלקות לימוד ייחודיות לתואר ראשון
כתובת: המכללה האקדמית ספיר שדרות
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות-


מכללת ראשון לציון
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון
HackerU - המרכז להכשרת והשמת עובדים למקצועות ההייטק
התחייבות לעבודה לבוגרים ומלגות עד 9900 ש''ח
כתובת: סניף רמת גן (מגדלי פז-מתחם הבורסה), סניף חיפה
בדוק האם אתה מתקבל לתואר ראשון?
הכנס ציון
הכנס ציון

-מודעות פרסומיות--מודעות פרסומיות-

התמחויות

במסגרת התואר, צריכים הסטודנטים לבחור תחום של מדעי המחשב בו הם יבצעו התמחות מקצועית.

בין התחומים שבהן ניתן לעשות התמחות נוכל למצוא:

התמחות בתקשורת ואינטרנט- במסגרת התמחות זו נחשפים הסטודנטים לעולם המדיה, האינטרנט והתקשורת. לומדים על חשיבותו של ידע במחשבים וכיצד הוא בא לידי ביטוי בתוך תחומי התקשורת והאינטרנט. הסטודנטים לומדים כיצד לכתוב סקריפטים, איך לבנות אתרי אינטרנט ועוד.
 
התמחות בבינה מלאכותית- התמחות זו  עוסקת בפיתוח תוכנות ומערכות ותוכנות פורצות דרך מדעיות שיעסקו בפיתוח מכשירים ממוחשבים ברמה גבוהה. ייצור מכונות ורובוטים ממוחשבים, שיפור של תחומים חיוניים כמו רפואה, צבא, ועוד הם רק חלק מהדברים שקשורים לתחום הבינה המלאכותית.
 
התמחות בניהול- התמחות בניהול לוקחת למעשה את הידע הנלמד וממנפת אותו לכיוון הפרקטי יותר. כל מנהל שירצה לנהל צוותים בחברות היי טק ומחשבים חייב שיהיה לו ידע נרחב בתחום, ובעזרת הידע הניהולי אותו הוא רכש הוא יכול לשלב ביניהם ולהצליח בעבודתו.
 
התמחות בביואינפורמטיקה- תחום זה נוצר כדי לפתח את תחום הביולוגיה והביו-טכנולוגיה. בעקבות ההתפתחות הטכנולוגית נוצר מצב שכדי לנצל את הידע הקיים ולהתפתח חייבים כלים וטכניקות מתאימות לכך. בעזרת ידע במדעי המחשב ניתן לייצר תוכנות ומערכות שיענו על הצרכים השונים.
 

על הלימודים

במסגרת לימודי מדעי המחשב ניתן למצוא קורסי לימוד במגוון תחומים - ישנם לימודי גרפיקה, ישנם לימודי הנדסת תוכנה ומחשבים, לימודי רשתות ועוד.

הלימודים נמשכים בין 3-4 שנים (תלוי בתחום הספציפי הנבחר) וכולל שיעורים בהכרת המחשב, שפות תכנות, מתמטיקה ועוד.

מדובר תחום טכנולוגי מרתק שהעולם שלנו משתמש בו יותר ויותר ונהיה אף תלוי בו באופן מסוים.  היכולת להבין מה באמת קורה מאחורי הקלעים של כל התוכנות, המחשבים, אתרי האינטרנט והמשחקים זהו ידע שלא יסולא בפז, לכן אין זה מפתיע שהביקוש ללכת למסלול לימודי מדעי המחשב עולה בצורה משמעותית בכל שנה .

 


אפשרויות תעסוקה

לבוגרי לימודי מדעי המחשב ישנם אפשרויות תעסוקה רבות, הכל תלוי בתחום ההתמחות. מכיוון שתחום המחשבים הינו תחום המתפתח מרגע לרגע אז תחומי לימוד חדשים צצים תמיד. מוסדות הלימוד עוקבים אחרי ההתפתחויות בלימודי מחשבים ופותחים מסלולי לימוד חדשים בהתאם. 

בדרל כלל בוגרי התואר הולכים לעבוד בענף ההיי-טק, בחברות סטארט אפ או בתחום האינטרנט כאשר השכר ההתחלתי שלהם הוא מהגבוהים בשוק ויכול להגיע ל20 שקל בחודש.


ייעוץ אישי חינם
מחפש איפה ללמוד?
השאר פרטיך ונציג שלנו יחזור אליך עוד היום
מאשר/ת לשלוח חומר פרסומי.
פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים