האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנדסאי מכונות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי הנדסאי מכונות

באמצע המאה ה-18 החלה המהפכה התעשייתית בעולם. היא חדרה אל לב החברה המערבית והכניסה את המכונות לתעשייה, הובילה למעבר של אזרחים מהכפר לעיר, ונדמה שמאז החיים של כולנו השתנו. במאה ה-21 המכונות הפכו לחלק מכל תעשייה בארץ ובעולם - הן כבר חלק בלתי נפרד מהעולם שלנו. המכונות נמצאות בתעשייה הצבאית, המחשבים בתעשיית ההייטק, ובעצם ניתן למצוא הנדסאי מכונות בכמעט כל תעשייה בארץ.
 
אם בתקופת המהפכה התעשייתית עדיין לא הוכנסו תהליכי קירור וחימום של חללים, כיום נהוג לייעל תהליכי עבודה בתעשיות המכאניות ובכלל דרך שמירה על טמפרטורת חדר נכונה בהתאם לעונות השנה - זהו תפקידו של הנדסאי קירור ומיזוג אוויר, שאחראי על הקירור והחימום של מרחבים ביתיים ומשרדיים וכן קירור בהובלת סחורות. שני התארים, הנדסאי מכונות וכן הנדסאי קירור ומיזוג אוויר, משיקים אחד לשני מבחינת העיסוק במכונות כך שניתן למצוא דמיון בין השניים גם מבחינת הקורסים הנלמדים שקשורים במידה כזו או אחרת לתחומי האלקטרוניקה והחשמל.
 
תחומי לימוד: לימודי הנדסאי מכונות מתחילים עם לימוד קורסים בסיסיים וכן התמחויות וקורסים מעמיקים יותר בתחום ההנדסה והמכונאות. במהלך לימודי הנדסאי מכונות נלמדים קורסים כמו חשמל ואלקטרוניקה, פיזיקה, תהליכי ייצור ממוחשבים, רובוטיקה, מערכות כוח וחום, אלקטרוניקה ספרותית, ועוד. כמו כן ניתנת האפשרות להשתלב במגוון רחב של ההתמחויות בתחום הנדסאי מכונות הכוללות בין היתר לימוד מעמיק של תחום האלטקרו-אופטיקה, תכנון וייצור ממוחשב, וכן התמחות בהמרת אנרגיה לתהליכים שונים בעבודה. לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר כוללים לימוד של נושאים מתחומי ההנדסה, המדעים המדויקים, וכן קירור וחימום של טמפרטורות. הסטודנטים בלימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר מקבלים כלים מעשיים להעברת אנרגיות חום לצורות אחרות של אנרגיה, לומדים על מערכות קירור והבקרה עליהן, שרטוט טכני של מערכות וכדומה. גם במהלך לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר ניתנת האפשרות לבחור בהתמחויות שונות כגון מכונות ומתקני חשמל, התמחות מעשית בקירור וכן במיזוג אוויר ועוד.
 
אפשרויות תעסוקה: הנדסאי מכונות יוכל להשתלב במגוון רחב של שווקים ותעשיות הדורשות עיסוק עם מכונות. בין היתר יוכל הנדסאי מכונות למצוא תעסוקה בתעשיות הרכב, מפעלי הייטק ובתעשיית המזון והכימיה. כמו כן הנדסאי מכונות יוכל להשתלב בצוות של עובדים של מפעלים וכן להתחיל קריירה צבאית בתחום התעשייה הביטחונית. הנדסאי קירור ומיזוג אוויר ימצא תעסוקה בחברות המזגנים בארץ כגון תדיראן ואלקטרה, יוכל לתכנן ולייעץ במשרדים של חברות קירור ומיזוג אוויר, ואף לתפקד כהנדסאי קירור ומיזוג אוויר דרך תחזוקה של מערכות קירור במשרדי ממשלה ומוסדות שונים בארץ. בנוסף, הנדסאי קירור ומיזוג יוכל לעסוק באופן עצמאי בהתקנה ותיקון של מערכות לקירור ומיזוג אוויר.
 

כמה תרוויחו בתור הנדסאי מכונות מתחילים?

- לפי הנתונים העדכניים ביותר של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של הנדסאי מכונות הוא: 9,548 ש''ח ובמדד הביקוש אצל המעסיקים המקצוע מדורג 8 (ביקוש גבוה). 

הנדסאים בהנדסאי מכונות

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי