האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מה ההבדל בין לימודי תעודה ללימודי תואר? ואיך תבחרו מקצוע נכון

החלטה על מסלול לימודים היום תשפיע על הקריירה שלכם לשנים רבות קדימה, ולכן כדאי לקחת בחשבון מספר שיקולים חשובים לקראת בחירת מקצוע. מה ההבדל בין לימודי מקצוע, לימודי תעודה ותואר אקדמי?

תוכן ממומן | 12-03-2018 10:59:11
אתם עומדים לפני החלטה על מסלול לימודים, שיוביל אתכם למקצוע בו תעסקו בעתיד. לפני הבחירה, חשוב לזכור שעולם העבודה הנוכחי הוא עולם דינאמי במיוחד, שמשתנה בקצב מהיר. לכן, כדאי לכם לבחור מסלול לימודים שיספק לכם את הכלים הנכונים לעמוד באתגרים העתידיים. מה ההבדל בין לימודי מקצוע, לימודי תעודה ותואר אקדמי?


לימודי תעודה או תואר אקדמי?
לימודי מקצוע או לימודי תעודה הם אופציה ממוקדת וצרה יותר, שמספקת פתרון מהיר אך שטחי יחסית. משך הלימודים של לימודי תעודה הוא קצר יחסית (במיוחד בהשוואה לתואר אקדמי). חלק מן המסלולים של לימודי תעודה הם מסלולים ייעודיים להרחבת הסמכות קיימות, או לפיתוח מקצועי בתחום מסוים. 

סף הקבלה ללימודי תעודה לרוב נמוך (מלבד מסלולים המיועדים לבעלי תואר אקדמי ומהווים לימודי המשך אקדמיים), ולעתים מסתכם בהשכלה תיכונית ואף פחות מכך. קהל היעד שמגיע ללימודי תעודה הוא מגוון מאוד: החל ממשוחררים טריים שמחפשים את מקומם בעולם, דרך אנשים שעושים הסבה מקצועית, אנשי עסקים שרוצים לשדרג את הידע שלהם, ועד פנסיונרים שהתחום מעניין אותם. 

לימודי תעודה מאוד ממוקדים בהכנה של התלמידים למקצוע, ושם גם החיסרון שלהם – הם נוטים להקנות כלים טכניים וצרים, בלי הזדמנות להרחיב את האופקים ולקבל ידע נרחב. בסופו של דבר, הם נותנים תשתית נישתית ומקצועית בלבד. 

(צילום: shutterstock)


שורה תחתונה: מה מתאים לכם?

תואר אקדמי, לעומת לימודי תעודה, מקנה כלים משמעותיים לחיים ולהתמודדות עם אתגרים. ההיקף והעומק שמציע תואר אקדמי מאפשרים לבוגרים לפתור בעיות מורכבות יותר באמצעות הידע והכלים שהם רוכשים במהלך הלימודים.

התפקיד של המסלולים האקדמיים בישראל הוא להכשיר בוגרים שידעו להתמודד עם העולם המורכב של ימינו ושל המחר. במקרים רבים, חברות ומעסיקים מעדיפים לקבל בוגרי תואר אקדמי, אשר קיבלו את התשתית האקדמית-תיאורטית לצד כלים מעשיים ומיומנויות נרחבות ומעמיקות יותר.

עוד יתרון של לימודים אקדמיים הוא החוויה הסטודנטיאלית האמיתית שהסטודנטים עוברים. לימודי תעודה הם לרוב לימודי ערב, עם חיבור מוגבל לשאר הסטודנטים והסגל. לעומתם, לימודים אקדמיים הם מסגרת בה הסטודנטים מתחברים בכיתות ועל הדשא בהפסקה, יוצרים שותפויות לעתיד ומתפתחים כאינדיבידואלים לצד הלימודים.

(צילום: shutterstock)

תואר אקדמי במסלול האקדמי של המכללה למנהל מציע תכנית לימודים מעמיקה, מקיפה ומעניינת במיוחד, והוא מאפשר לסטודנטים לרכוש מיומנויות ותחומי ידע מעבר לתואר עצמו. קורסי הבחירה החדשים של המכללה מכוונים  לשוק העבודה של המחר, בתחומים כמו פינטק, מיוזקטק, ועוד. המכללה למנהל גם משלבת בלימודים מסגרות כמו חממות יזמות ותוכניות האצה (אקסלרטורים) כדי לקדם את הסטודנטים ולפתח את המיומנויות שלהם כבר במהלך הלימודים.

מתעניינים בתואר אקדמי מקיף שיעניק לכם את הכלים לעתיד? לפרטים וקביעת פגישת ייעוץ>> לחצו כאן


דבר עם יועץ לימודים
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי