יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תכנית רבין למנהיגות חברתית

המרכז הבינתחומי הרצליה

תנאי רישום/קבלה:
- קורות חיים ופירוט לגבי רקע וניסיון מנהיגותי
- חיבור של עמוד אחד המפרט מדוע הסטודנט מעוניין להתקבל לתכנית
- 2 המלצות
- ראיון אישי עם ראש התכנית והצוות האקדמי
- גיליונות ציונים של שנה א' ו-ב'
משך הלימודים:
- 3 סמסטרים (וביניהם סמסטר קיץ). במסגרת התכנית יידרשו הסטודנטים לקחת 10 ש"ס, כאשר 6 מתוכן ייגרעו מתכנית הלימודים הסטנדרטית שלהם בבית הספר אליו הם שייכים ו-4 ש"ס יהוו תוספת שעות לתכנית הקיימת
התמחות:
כעקרונות המרכז הבינתחומי הרצליה, התכנית תהיה בינתחומית במהותה, מתוך אמונה שמנהיגות חברתית נכונה חייבת לשאוב השראה מתחומי ידע שונים ומגוונים, הבנה עמוקה של תהליכים אנושיים-חברתיים, והתמודדות עם לחצים תקשורתיים ופוליטיים תוך התבססות על מטען ערכים הולם. בתכנית יושם דגש על החיבור שבין תיאוריה למעשה ומתוך כך גם על השלבים להפיכת רעיון ויוזמה לפעילות חברתית משמעותית. לאורך התכנית, יושם דגש על ליווי והנחיה תוך כדי פעולה, מתוך כוונה שחלק גדול מתהליך הלמידה של משתתפי הקורס יתבסס על התנסות מעשית תוך ניתוח ומשוב על פעילותם בפרויקטים השונים. התכנית מיועדת לסטודנטים מצטיינים נבחרים, בעלי כישורי מנהיגות מוכחים, אשר נמצאים בשנה האחרונה (בבית הספר למשפטים גם בשנה שלפני האחרונה) ללימודיהם בכל בתי הספר במרכז הבינתחומי הרצליה. בתכנית ישתתפו כ-20 סטודנטים בלבד, שיעברו את תהליך המיון. * שלושה פרמטרים יעמדו בבסיס תהליך המיון של הסטודנטים: - יכולות, ניסיון וכישורים להובלת תהליכים משמעותיים - בסיס ערכי שהולם את מטרות התכנית - מוטיבציה ורצון להוביל ולהנהיג תהליכים חברתיים - קהילתיים וחינוכיים בחברה הישראלית ובמגזר הציבורי במדינת ישראל לאחר סיום התכנית פירוט תכנית הלימודים: * קורסים פרונטאליים: התכנית תכלול ארבעה קורסים פרונטאליים, שיוגדרו כקורסי חובה בתכנית. * סדנאות מנהיגות: הסטודנטים ייקחו חלק בשתיים עד שלוש סדנאות מרוכזות (חלקן כולל לינה), שיימשכו 2-3 ימים כל אחת. הסדנאות ישלבו פעילות תיאורטית, פעילויות קבוצתיות, פעילויות חוץ ומפגשים עם מנהיגים דומיננטיים ומובילי תהליכים בנושאים כגון: עקרונות של הובלה והנעה של קבוצות ותהליכים, כלים לגיבוש הקבוצה והארגון כתנאי להנהגה, פיתוח חזון מנהיגותי, מנהיגות חיובית, מניהול עצמי לניהול פרויקט, פיתוח חוסן אישי, יציאה לשטח (Outdoor Training), אינטליגנציה רגשית וחברתית. * פרויקט מסכם: סטודנטים בתכנית יידרשו ללוות במהלך השנה כולה פרויקט חברתי-קהילתי חינוכי מצליח. בחלק השני של השנה יתבקשו הסטודנטים להציע רעיון או מיזם משלהם שמשתלב / משלים / מרחיב את הפרויקט אותו ליוו במהלך השנה. הסטודנטים אשר יציגו את הרעיון הראשוני של הפרויקט, ישרטטו את תכנית הפעולה ליישומו בשיתוף עם צוות הפרויקט. תינתן עדיפות לרעיונות שהינם בעלי פוטנציאל להמשיך ולפעול לאחר סיום התוכנית. צוות התכנית יהיה זמין לייעוץ והכוונה לסטודנטים תוך ביצוע הפרויקט המעשי. הליווי יתבסס על שלושה מעגלים משלימים - ליווי קבוע ממוביל התכנית, ליווי מקצועי ממרצה במרכז הבינתחומי שתחום העיסוק שלו משיק לתחום הפרויקט (למשל: תקשורת, ממשל, מנהל עסקים וכו') וליווי ממנהיג הפרויקט הקיים. בתום הפרויקט יגישו הסטודנטים עבודת גמר מסכמת המתארת את הרעיון היישום, המסקנות והלקחים של עבודתם המעשית.
הערות ומידע נוסף:
* הסטודנטים יידרשו לקחת חלק בין שתיים - לשלוש סדנאות מרוכזות ולבצע פרויקט מעשי מסכם, מעבר למניין השעות הנהוג לתואר הראשון. * ראש התכנית: אלוף (במיל.) יורם יאיר - ייה. * ניהול אקדמי: ד"ר טל בן שחר וד"ר עירן הלפרין.
סטודנטים/בוגרים ממליצים
160 דירוגים | ציון ממוצע 4.44 מתוך 5
לכל המלצות
שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
או התקשר אלינו
072-3300555
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים