יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תכנית רבין למנהיגות חברתית

המרכז הבינתחומי הרצליה

תנאי רישום/קבלה:
- קורות חיים ופירוט לגבי רקע וניסיון מנהיגותי - בקובץ WORD
- חיבור של עמוד אחד המפרט מדוע הסטודנט מעוניין להתקבל לתכנית - בקובץ WORD
- שתי המלצות מגורמים תעסוקתיים\אקדמיים\צבאיים\התנדבותיים
- גיליונות ציונים של שנה א' ו-ב'
משך הלימודים:
- 3 סמסטרים (וביניהם סמסטר קיץ). במסגרת התכנית יידרשו הסטודנטים לקחת 10 ש"ס, כאשר 6 מתוכן ייגרעו מתכנית הלימודים הסטנדרטית שלהם בבית הספר אליו הם שייכים ו-4 ש"ס יהוו תוספת שעות לתכנית הקיימת
התמחות:
תכנית רבין למנהיגות RLP – Rabin Leadership Program  מקנה לסטודנטים לתואר ראשון, מכל בתי הספר במרכז הבינתחומי הרצליה, כלים תיאורטיים והתנסות מעשית בהנהגת והנעת פעילות חברתית-קהילתית-חינוכית, תוך ליווי צמוד וקבלת משוב מתמשך על פעולתם.
הסטודנטים שישתתפו בתכנית ייבחרו בקפידה בסיום שנת הלימודים השנייה שלהם במרכז הבינתחומי, (בבית ספר למשפטים- התכנית פתוחה גם לסטודנטים שסיימו שנה ג') ולאחר מכן יעברו ביחד תכנית חדשנית של שני סמסטרים (ושתי סדנאות במהלך שנה"ל) בנושא מנהיגות, במקביל להמשך לימודיהם הרגילים.
 
בהלימה עם עקרונות המרכז, התכנית הינה בינתחומית במהותה, מתוך אמונה שמנהיגות חברתית נכונה חייבת לשאוב השראה מתחומי ידע שונים ומגוונים, הבנה עמוקה של תהליכים אנושיים-חברתיים, והתמודדות עם לחצים תקשורתיים ופוליטיים תוך התבססות על מטען ערכים הולם. על בסיס ההנחה כי מנהיגות מתפתחת מתוך עשייה והתנסות מעשית, יושם דגש בתכנית  על החיבור שבין תיאוריה למעשה ומתוך כך גם על השלבים להפיכת רעיון ויוזמה לפעילות חברתית משמעותית. לאורך התכנית, יושם דגש על ליווי והנחיה תוך כדי פעולה, מתוך כוונה שחלק גדול מתהליך הלמידה של משתתפי הקורס יתבסס על התנסות מעשית תוך ניתוח ומשוב על פעילותם בפרויקטים השונים.
 
על מנת ליישם עקרונות אלו בתכנית, יהיה שילוב בין ההרצאות התיאורטיות למפגש ולמידה מתהליכים ופרויקטים קיימים הבולטים בתרומתם לקידום החברה בישראל. בשיתוף עם הדמויות והמנהיגים המובילים את אותם פרויקטים ובסיוע יזמים חברתיים וליווי אישי של סגל התכנית ישובצו הסטודנטים לצוותי עבודה שיקימו ויובילו פרויקט חברתי-חינוכי תוך ניתוח והבנה של תהליכים, מבנים ודרכי הנעה והובלה. תוצאות הליווי והניתוח של כל פרויקט יידונו במסגרת מפגשים עם כלל הסטודנטים וסגל התכנית על מנת לאפשר הפריה הדדית וחשיפה מרבית לניסיון המצטבר.
הערות ומידע נוסף:
* דרישות התכנית :
- במסגרת התכנית , תדרשו לקחת 10 ש"ס, כאשר 6 מתוכן ייגרעו מתכנית הלימודים הסטנדרטית שלכם בבית הספר אליו אתם שייכים (בהתאמה לביה"ס ולמסלולים השונים) ו-4 ש"ס יהוו תוספת שעות לתכנית הקיימת.
- כסטודנטים בתכנית יהיה עליכם לקחת חלק בשתי סדנאות מרוכזות, לבצע פרויקט מעשי מסכם (בצוותים) ולכתוב עבודת סמינר, מעבר למניין השעות הנהוג לתואר הראשון.
 
* תכונות חשובות אצל המועמדים : 
- יכולות, ניסיון וכישורים להובלת תהליכים משמעותיים.
- בסיס ערכי שהולם את מטרות התכנית.
 מוטיבציה ורצון להוביל ולהנהיג תהליכים חברתיים-קהילתיים וחינוכיים בחברה הישראלית ובמגזר הציבורי במדינת ישראל לאחר סיום התכנית.
 
סטודנטים/בוגרים ממליצים
160 דירוגים | ציון ממוצע 4.44 מתוך 5
לכל המלצות
שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
או התקשר אלינו
072-3300555
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים