האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי עבודה סוציאלית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי עבודה סוציאלית

יסודות סוציאליים, מעמד אישי, סטייה חברתית ורווחה משפחתית הם חלק מהקורסים המרתקים אליהם תחשף אם תחליט ללמוד עבודה סוציאלית. הבוגרים משתלבים בשירות הסוציאלי, משרד הסעד, בתי סוהר, מרפאות לבריאות הנפש ועוד.
 
עבודה סוציאלית היא מקצוע עבור אלו בעלי רצון חזק לעזור לאנשים, לעשות שהדברים יהיו אחרת ולבצע שינויים. עובדים סוציאליים עוזרים לאנשים לתפקד בדרך הטובה ביותר שהם יכולים בסביבתם , להתמודד עם היחסים שלהם עם אחרים ולפתור בעיות אישיות ובעיות משפחתיות.
 
עובדים סוציאליים פוגשים לעיתים קרובות שמתמודדים במחלות המאיימות על חייהם או בבעיות חברתיות. הבעיות הללו יכולות לכלול בית לא כשיר, אבטלה, חוסר בכישורי עבודה, מצוקה כלכלית, נכות או מחלה רצינית, התעללות ממושכת, הריון לא רצוי. עובדים סוציאליים עוזרים גם למשפחות בעלות קונפליקטים פנימיים רציניים , קונפליקטים הכוללים בתוכם ילדים או התעללות מתמשכת. 
 
דרך ייעוץ ישיר , עובדים סוציאליים עוזרים לאנשים לזהות במה הם מודאגים, שוקלים פתרונות מעשיים ומוצאים מקורות מהימנים. עובדים סוציאליים מייעצים לאנשים ומפנים אותם למסגרות המתאימות להם. לעיתים קרובות, הם מעדיפים שלקוחותיהם ילכו למומחים במסגרות כמו ייעוץ לגבי חובות , טיפול בילדים או בזקנים, שירותי עזר ציבוריים , תוכניות שיקום לסמים ואלכוהול. 
עובדים סוציאליים עוקבים אחר הקליינט לכל אורך הדרך, כדי להבטיח שהשירותים שהוא משתמש בהם אכן יעזרו לו ושהוא ישתמש בשירותים בצורה הטובה ביותר שהוא יכול.עובדים סוציאליים דרישות לכשרות לבחירה של הקליינט, לעזור למלא טפסים ובקשות , מבקרים את הלקוחות באופן קבוע ומעניקים תמיכה בזמני משבר.
 
 
 
 
 
 
לימודי עבודה סוציאלית מתקיימים בכעשרה מוסדות לימוד והם מתחלקים שוה בשוה בין האוניברסיטאות לבין מכללות אקדמיות.
 
שכר לימוד
שכר הלימוד הוא כ-9,500 ש"ח לשנה במכללות ובאוניברסיטאות.
 
הלימודים
 
הלימודים נמשכים שלש שנים ובסופם יקבל הסטודנט תואר ראשון בעבודה סוציאלית.
במסגרת הלימודים נחשפים הסטודנטים לתחומים פסיכולוגיים, חברתיים, תרבותיים וכלכליים של אוכלוסיות קשות.
קורסים נבחרים: יסודות סוציאליים, התנהגות האדם, מעמד אישי, סטייה חברתית, רווחת המשפחה, בריאות חברתית ועוד.
 
 
עובדים סוציאליים מתמחים במספר מערכות. בבתי חולים ובתי חולים פסיכיאטריים , הם מספקים תמיכה וארגון מגוונים לשירותי תמיכה . במרכזים ציבוריים או לבריאות הנפש, עובדים סוציאליים מספקים שירותי ייעוץ בנוגע לנישואין, משפחה, ענייני אימוץ והם עוזרים לאנשים דרך שלוחות אישיות או ציבוריות כמו כיצד להתמודד עם אובדן או אבל.
 
בבתי ספר, הם עוזרים לילדים, הורים ומורים להתמודד עם בעיות. בשירותים הסוציאליים, הם עוזרים למקם תועלות בסיסיות כגון, עזרה בהכנסה, בית , הכשרה בעבודה. עובדים סוציאליים מציעים ייעוץ המקבלים טיפול להתמכרות או הפרעות פיסיות במתקני שיקום ולאנשים הנמצאים במקומות סיעודיים הזקוקים לשגרת יום.
 
במערכות תעסוקתיות, הם מייעצים לאנשים עם בעיות אישיות, משפחתיות, מקצועיות או כספיות המשפיעות על התפקוד בעבודה. עובדים סוציאליים העובדים בבתי משפט או בתי כלא מעריכים ומייעצים לאנשים שעברו על החוק כיצד להתמודד טוב יותר בחברה. בפרקטיקה הפרטית, הם מספקים שירותי מבחן קליניים או אבחוניים, תוך כדי כיסוי תחום רחב של הפרעות אישיותיות. עובדים סוציאליים מספקים לעיתים קרובות שירותים במערכות בריאות.
 
מרבית מהעובדים הסוציאליים מתמחים בתחום אחד. למרות זאת ישנם כאלה מנהלים מחקרים או מעורבים בתכנון ובפיתוח מדיניות, מרבית העובדים הסוציאליים מעדיפים אזור של התמחות שיש להם שם אינטרקציה.
 
עובדים קליניים סוציאליים מציעים פסיכותרפיה או ייעוץ ומגוון רחב של שירותים אבחוניים בלשכות ממשלתיות, קליניקות ופרקטיקות פרטיות.
 
עובדים סוציאליים לרווחת הילד והמשפחה מייעצים לילדים ולנוער בעלי קשיי הסתגלות חברתית, מייעצים להורים איך לדאוג ולטפל בילדים בעלי מוגבלויות ועוזרים למשפחות בהן ההורים חולים.אם לילדים ישנן בעיות רציניות ,עובדים בשירות הילד יכולים להתייעץ עם ההורים, מורים ויועצים אחרים כדי לגלות את הגורמים להתנהגות ולפתח תוכנית טיפול.ישנם עובדים סוציאליים שעוזרים להורים חד הוריים , עוזרים בענייני אימוץ ועוזרים למצוא הורים אומנים עבור ילדים מוזנחים, נטושים ומוכים.עובדי רווחת הילד עובדים גם במעונות לילידים ונוער.
 
עובדים סוציאליים בשירותי הגנת הילד והמבוגר- חוקרים דוחות של התעללות ונטישה ואף מתערבים במקרה הצורך. הם יכולים ליזום פעולה חוקית על מנת להוציא ילדים מהבתים שלהם ולשכן אותם באופן זמני בבית מחסה או עם משפחה אומנת.
 
עובדים סוציאליים למחלות נפשיות מספקים שירותים עבור אנשים בעלי בעיות נפשיות ורגשיות. שירותים שכאלה כוללים טיפול קבוצתי או אישי, מתן סיוע לנזקקים ,התערבות במשברים, שיקום חברתי ואימון במיומנויות של חיי יום יום .
 
עובדים סוציאליים בשירותי הבריאות עוזרים לחולים ולמשפחותיהם להתמודד עם מחלות כרוניות, חריפות וסוניות ולטפל בבעיות שיכולות לעמוד בדרך להחלמה ולשיקום. הם מארגנים קבוצות תמיכה עבור משפחות של חולים הסובלים מסרטן, איידס, אלצהיימר ומחלות אחרות כיצד לטפל בחולה, מייעצים לחולים ועוזרים להם לתכנן סדר יום לאחר שהם משתחררים ועוזרים להם לתכנן את הצרכים שלהם לאחר שהם משתחררים.
 
עובדים סוציאליים בבתי ספר מאבחנים בעיות סטודנטים , מסדרים שירותים שהתלמידים זקוקים להם, מייעצים לתלמידים בצרות ועוזרים לשלב סטודנטים בעלי מוגבלויות בבתי ספר רגילים. עובדים סוציאליים בבתי ספר מתמודדים עם בעיות כמו תלמידות בהריון, התנהגות לא נאותה בכיתה, היעדרות מוגזמת מדי. הם גם מייעצים למורים כיצד להתמודד עם תלמידים בעייתיים
 
 
באוניברסיטאות ובחלק מהמכללות קיימות תוכניות הסבה ללימודי עבודה סוציאלית. התוכניות מיועדות לבוגרי תואר ראשון בתחומים קשורים שרוצים לעבוד כעובדים סוציאליים וצריכים השלמה של חלק מנושאי הלימוד. תוכניות ההסבה נמשכות כשנתיים ותנאי הקבלה ללימודים אלו כוללים ציון תואר ראשון בממוצע מסויים (משתנה בהתאם למוסד), ריאיון אישי, בחלק מהמוסדות דורשים מיון קבוצתי, לעיתים יש עדיפות לבעלי ניסיון בתחום או תואר במקצועות מקבילים.
 
מסלולי לימוד ומידע נוסף על לימודי עבודה סוציאלית
סטודנטים/בוגרים ממליצים
477 דירוגים | ציון ממוצע 4.47 מתוך 5
לכל המלצות

לימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי