האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במידע על לימודי כלכלה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מידע על לימודי כלכלה

תחום הכלכלה עוסק בדרכים המגוונות בהם בני אדם משתמשים בכישוריהם וסביבתם כדי למצוא את מחייתם ולנהל את קשריהם הכלכליים עם אחרים. הצמיחה של המשק הישראלי והשתלבותו בכלכלה העולמית, יוצרות ביקוש גדול לעובדים בעלי ידע כלכלי ופיננסי המסוגלים להפעיל מערכות מידע מתקדמות.

כחלק מלימודי הכלכלה נרכש הידע על דרך פעולתה של המערכת הכלכלית ברמת הפרט והחברה, הגורמים המשפיעים על התנהלות מערכות כלכליות מסוגים שונים ובנסיבות שונות, דרכי התמודדות עם בעיות כאינפלציה, אבטלה, מיתון, סוגיות כשערי חליפין, מדיניות מחירים, סחר בינלאומי, סטטיסטיקה וניתוח סטטיסטי ועוד.

האפשרות להתמחות בנושא ספציפי אחד או יותר מתחום הכלכלה פנויה וכוללת אפשרויות רבות מאד המשתנות ממוסד לימודי אחד למשנהו. בין התמחויות אלה ניתן למנות את הסטטיסטיקה, כלכלה פוליטית ומדיניות מוניטרית.

למידע נוסף על כלכלה

שכר לימוד

שכר הלימוד נע בין כ-9,500 ש"ח לשנה באוניברסיטאות ובמכללות אקדמיות ועד כ-26,000 ש"ח במכללות פרטיות ושלוחות מחו"ל.

הלימודים

לימודי כלכלה ניתן ללמוד במכללות אקדמיות, פרטיות, באוניברסיטאות ובשלוחות מחו"ל. בארץ קיימים כ-50 מוסדות לימוד הממדים את התחום לתואר והכוללים גם שילוב בין כלכלה למינהל עסקים.

מטרתה של תוכנית הלימודים בכלכלה היא, להכשיר בוגרים להשתלבות טובה ויעילה בשוק העבודה, במיגזר הציבורי ובמגזר הפרטי והקניית בסיס להמשך לימודים לתארים גבוהים. תוכנית הלימודים מושתת על קורסי ליבה העוסקים ביסודות הניתוח והחשיבה הכלכליים ברמת היחידה הכלכלית הבודדת(מיקרו-כלכלה) וברמת המשק בכללותו (מאקרו- כלכלה). במקביל, מקנה התוכנית כלים ומיומנויות ניתוח באמצעות לימודים בתחומים נוספים, ביניהם: מתמטיקה, סטטיסטיקה, חשבונאות, מחשבים וחקר ביצועים.
התוכנית מאפשרת לתלמידים להתמקד במקבץ של קורסי התמחות בתחומי הניהול: מימון, שיווק, מערכות מידע וניהול הטכנולוגיה.

מבט על שוק העבודה

בוגרי המסלול לכלכלה משתלבים בתום הלימודים במגוון רחב של תחומים: בנקים ,חברות הון סיכון, חברות הייטק, קרנות למיניהן, חברות ביטוח, חברות להשקעות, בורסה לני"ע, חברות פיננסיות, חברות ציבוריות וממשלתיות, חברות העוסקות בייעוץ עסקי, כלכלי וייעוץ מס, משכנתאות, שיווק, מודיעין עסקי, שיווקי ואסטרטגי, אנאליסטים ועוד.

כמה תרוויחו בתור כלכלנים מתחילים?

- לפי הנתונים העדכניים ביותר של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של כלכנים הוא: 8,932 ש''ח ובמדד הביקוש אצל המעסיקים המקצוע מדורג 6 (ביקוש ממוצע). 

מידע חיוני למועמד

• טווח השכר הממוצע, של הבוגרים המשתלבים בשנים הראשונות, לאחר הלימודים נע בין 5,000 - 10,000 שקלים.

• תחום הכלכלה נמצא בתהליך של גידול. יש ביקוש לעובדים בתחומים כמו ייעוץ השקעות, שיווק וכדומה.

• בוגר התואר יכול להשתלב בסקטור הממשלתי במשרדי אוצר, משרד התמ"ת, בנק ישראל וכדומה. בסקטור הפרטי בחברות השקעה.אקסלנס, סולומון שוקי הון.

• בעת הרישום ללימודים, יש לבחון שהמוסד בעל מוניטין בשוק, ושיש למוסד את היכולת להכין את הסטודנט, לשוק העבודה בהיבט הפרקטי ויכולת לעזור לבוגר במציאת עבודה.

• המועמד המתאים לתחום, צריך להיות אדם בעל מוכנות להשקעה רבה, לאהוב סיכונים ולהיות יזם.

• תפקיד הכלכלן דורש: שעות עבודה רבות, ייתכנו נסיעות לחו"ל, כושר ביטוי גבוה בע"פ. כמו כן, על המועמד להיות מעודכן בחדשות הכלכלה.

מסלולי לימוד ומידע נוסף על מידע על לימודי כלכלה

לימודי תואר ראשון בכלכלה

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי