האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי מדעי המחשב
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי מדעי המחשב

מה זה אומר?

לימודי מדעי המחשב נפרשים על פני כשלוש שנים או ארבע שנים (תלוי בתחום הנבחר), במסגרת לומדים הסטודנטים בין השאר שפות תכנות, היכרות עם יישומי המחשב השונים, פיתוח וניתוח אלגוריתמים. בוגרי מדעי המחשבים עוסקים בפיתוח תוכנה או בעבודה עם חומרה. עבודה בתחום המחשבים היא לרוב מאוד מתגמלת מבחינה כלכלית, ניתן למצוא משרות בשכר גבוה ותנאי העסקה נוחים. ישנה גם אפשרות להתקדם למעמד ראש צוות או לעבור לתפקידים הקשורים בניהול.

מה נדרש כדי לעבוד במקצוע?

כדאי לעבוד בתחום מדעי המחשב צריך לסיים הכשרה מקצועית. ישנם מסלולי הנמשכים כשלוש שנים ומקנים בסופם תוארB.A . כמו כן, ישנם מסלולים השייכים לתחומי ההנדסה (הנדסת חומרה, הנדסת אלקטרוניקה וכו') הנפרשים על פני כשארבע שנים ומקנים בסופם תואר מוסמך במדעים B.Sc.

למי המקצוע מתאים?

עבודה בתחום המחשבים דורשת ישיבה ארוכה מול המחשב והתעסקות בפרטים קטנים הדורשים יכולת ריכוז רבה ומשמעת גבוהה אך גם יכולת עבודה בצוות.

 

מידע כללי על לימודי מדעי המחשב

לימודים לתואר ראשון במדעי המחשב ובתחומי ההנדסה, נמשכים בין 3-4 שנים (תלוי בתחום הנבחר) וכוללים שיעורים בהכרת המחשב, שפות תכנות, מתמטיקה ועוד. תחום לימודי מחשבים הינו תחום מבוקש מאוד וניתן למצוא זאת באוניברסיטאות וכן במכללות רבות.

דרישות הקבלה

דרישות הקבלה ללימודי מדעי המחשב הם הצגת תעודת בגרות מלאה עם דגש על מתמטיקה ברמת 4-5 יח"ל ומקצוע ריאלי נוסף (כימיה, פיזיקה וכו') והצגת ציוני פסיכומטרי.

מה לומדים במהלך התואר?

מרבית מסלולי הלימוד של מדעי המחשב כוללים ידע בתחומים שונים כמו, פיתוח וניתוח אלגוריתמים, פיתוח תוכנה וחומרה, היכרות עם מבנה מחשבים ויישומיהם, מערכות הפעלה, מערכות בסיסי נתונים, שפות תכנות, רשתות תקשורת, יישומי מחשב, רובוטיקה, מאגרי מידע, מבני נתונים, מסדי נתונים, חישובים קלנדריים ועוד.

מידע כללי על הענף

מספר המועסקים במשק

עשרות אלפי אנשים עובדים בתחום מדעי המחשב בישראל, על פי הערכות ישנם כ-60 אלף מתכנתים וכ-40 אלף מהנדסי חומרה, אך מכיוון שמדובר בתחום המתפתח במהירות המספרים עולים כל הזמן.

מעסיקים בולטים בשוק

החברות הבולטות בתחומי המחשבים הן אינטל, מיקרוסופט, קומברס, אמדוקס, צ'קפוינט, אלוורין, מוטורולה, אלביט.

 

כמה תרוויחו בתור מפתחי תוכנה מתחילים?

- לפי הנתונים העדכניים ביותר של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של מפתחי תוכנה הוא: 17,829 ש''ח ובמדד הביקוש אצל המעסיקים המקצוע מדורג 10 (הביקוש הרב ביותר). 
מסלולי לימוד ומידע נוסף על לימודי מדעי המחשב

לימודי תואר ראשון במדעי המחשב

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי