האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי תקשורת

לימודי תקשורת הם אחד מתחומי הלימוד המבוקשים ביותר ללמידה על ידי סטודנטים בישראל. תחום זה עוסק בכל מה שקשור לערוצי התקשורת השונים ומעניק ידע וכלים לכל מי שרוצה להכנס אל עולם התקשורת. בסיום התואר משתלבים הבוגרים בכל תחומי התקשורת השונים- רדיו, טלוויזיה, אינטרנט, מחשבים, עיתונים ועוד.

 

היתרונות

                          
ללימודי תקשורת יתרונות רבים ומגוונים, העיקרי שבהם הוא העובדה שענף התקשורת הוא ענף מאוד רחב ודינאמי. כמעט כל אחד יכול למצוא בענף זה תחום אליו הוא יותר מתחבר ושיותר מדבר אליו.
יתרון נוסף הוא העובדה שלא חסרה עבודה בתחום התקשורת. כמות החברות שעסוקות בענף התקשורת היא עצומה ותמיד יש צורך בכוח אדם של בוגרי לימודי תקשורת.
עוד יתרון הוא הלימודים עצמם- מדובר בלימודים מאוד מעניינים אשר רלוונטיים לחיים של כולנו ומשלבים לימודים עינויים לצד לימודי מעשיים.
 
החסרונות
 
החיסרון העיקרי והבולט ביותר הוא השכר. בוגרי לימודי תקשורת לא מרוויחים שכר גבוה בהתחלה וכדי להגיע למדרגות שכר מכובדות צריך לעבוד קשה במשך כמה וכמה שנים. לרוב בוגרי לימודי תקשורת ירוויחו משכורת שנעה בין 5 ל 6 אלף ₪.
חיסרון נוסף הוא שהבוגרים לא יוצאים עםןמקצוע בסוף התואר, מדובר בתואר כללי שלא מכוון למשהו ספציפי והרבה אנשים שלמדו תקשורת מוצאים עצמם עובדים בעבודות שלא קשורות כלל לתואר אותו למדו.
 
 

לימודי תקשורת הינם לימודים מגוונים ביותר וכוללים לימודים תיאורטיים וסדנאות מקצועיות. לימודי תקשורת כוללים למעשה לימודי פרסום, עיתונאות, לימודי רדיו, תיקשורת דיגיטלית, טלוויזיה, תקשורת שיווקית ועוד.

ניתן ללמוד תקשורת הן במכללות והן באוניברסיטאות ונמשכים שלוש שנים. ישנם מוסדות לימוד שהלימודים הינם תיאורטיים ואילו ישנם מוסדות המשלבים סדנאות מקצועיות. הלימודים מתחילים בסדרת טעימות של התחומים השונים כאשר ברוב המוסדות בשנה השנייה מתחילים כבר בהתמחות הנבחרת.

העבודה בתחום התקשורת הינה מעניינת ביותר ומאז הקמת האינטרנט ישנם הצטרפו תחומים רבים לשוק עבודה זה וכך גם בתחום לימודי תקשורת (עיתונות אינטרנט, מדיה וכו'). בשל העובדה שתחום התקשורת הינו תחום עיסוק פופולרי ביותר לא תמיד נבוגרים אכן מוצאים עבודה בתחום הנלמד ולעיתים יש צורך בלהתחיל בתחומים קשורים. שכר העבודה משתנה בהתאם לעבודה, תחקירנים משתכרים שונה מתאורנים וכו'. בתחום זה ניתן למצוא הרבה עובדי פרילנס (שמקבלים כסף פר שעה או עבודה).

 

 
שכרם של בוגרי לימודי תקשורת ידוע בתור שכר לא כל כך גבוה בהתחלה. אך כמו כל דבר בחיים. מי שמתמיד ויש לו הסבלנות, יוכל להגיע למשכורות מאוד יפות ולתפקידים בכירים ביותר.
בדרך כלל המשכורת הממוצעת של מי שסיים תואר בתקשורת נעה בין 5000 ל6000 שקלים כאשר אחרי שנה ישנה העלאה של השכר...
לאחר שצוברים יותר ניסיון ומעמד, וגם תחום האחריות גדל, גודלת גם המשכורת ויכולה להגיע ל15000 ואף 20000 ש"ח למי שעובד בתור ראש מחלקה, עורך עיתון, מנהלי שיווק ועוד. אך הדרך אינה פשוטה ויש צורך להשקיע לא מעט בכדי להגיע למדרגה זו. הסבלנות במקרה זה משלתמת ביותר.
מסלולי לימוד ומידע נוסף על לימודי תקשורת

לימודי תואר ראשון בתקשורת

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
באנר פירסומי