האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי תקשורת
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי תקשורת

לימודי תקשורת הם אחד מתחומי הלימוד המבוקשים ביותר ללמידה על ידי סטודנטים בישראל. תחום זה עוסק בכל מה שקשור לערוצי התקשורת השונים ומעניק ידע וכלים לכל מי שרוצה להכנס אל עולם התקשורת. בסיום התואר משתלבים הבוגרים בכל התחומים השונים- רדיו, טלוויזיה, אינטרנט, מחשבים, עיתונים ועוד.

 

היתרונות

                          
ללימודי תקשורת יתרונות רבים ומגוונים, העיקרי שבהם הוא העובדה שענף התקשורת הוא ענף מאוד רחב ודינאמי. כמעט כל אחד יכול למצוא בענף זה תחום אליו הוא יותר מתחבר ושיותר מדבר אליו.
יתרון נוסף הוא העובדה שלא חסרה עבודה בתחום. כמות החברות שעסוקות בענף היא עצומה ותמיד יש צורך בכוח אדם של בוגרי לימודים רלוונטים.
עוד יתרון הוא הלימודים עצמם- מדובר בלימודים מאוד מעניינים אשר רלוונטיים לחיים של כולנו ומשלבים לימודים עיוניים לצד לימודי מעשיים.
 
החסרונות
 
החיסרון העיקרי והבולט ביותר הוא השכר. בוגרי לימודי תקשורת לא מרוויחים שכר גבוה בהתחלה וכדי להגיע למדרגות שכר מכובדות צריך לעבוד קשה במשך כמה וכמה שנים. לרוב הבוגרים ירוויחו משכורת שנעה בין 6 ל 7 אלף ₪ בתפקיד התחלתי.
חיסרון נוסף הוא שהבוגרים לא יוצאים עםןמקצוע בסוף התואר, מדובר בתואר כללי שלא מכוון למשהו ספציפי והרבה אנשים שלמדו תקשורת מוצאים עצמם עובדים בעבודות שלא קשורות כלל לתואר אותו למדו.
 

הלימודים הינם לימודים מגוונים ביותר וכוללים לימודים תיאורטיים וסדנאות מקצועיות. לימודי תקשורת כוללים למעשה לימודי פרסום, עיתונאות, לימודי רדיו, תיקשורת דיגיטלית, טלוויזיה, תקשורת שיווקית ועוד.

משך הלימודים הינו שלוש שנים כאשר ניתן ללמוד את התואר הן במכללות והן באוניברסיטאות. ישנם מוסדות לימוד שהלימודים הינם תיאורטיים ואילו ישנם מוסדות המשלבים סדנאות מקצועיות. הלימודים מתחילים בסדרת טעימות של התחומים השונים כאשר ברוב המוסדות בשנה השנייה מתחילים כבר בהתמחות הנבחרת.

העבודה בתחום התקשורת הינה מעניינת ביותר ומאז הקמת האינטרנט ישנם הצטרפו תחומים רבים לשוק עבודה זה וכך גם בתחום לימודי תקשורת (עיתונות אינטרנט, מדיה וכו'). בשל העובדה שתחום זה הינו תחום עיסוק פופולרי ביותר לא תמיד נבוגרים אכן מוצאים עבודה בתחום הנלמד ולעיתים יש צורך בלהתחיל בתחומים קשורים. שכר העבודה משתנה בהתאם לעבודה, תחקירנים משתכרים שונה מתאורנים וכו'. בתחום זה ניתן למצוא הרבה עובדי פרילנס (שמקבלים כסף פר שעה או עבודה).

 
שכרם של בוגרי לימודי תקשורת ידוע בתור שכר לא כל כך גבוה בהתחלה. אך כמו כל דבר בחיים. מי שמתמיד ויש לו הסבלנות, יוכל להגיע למשכורות מאוד יפות ולתפקידים בכירים ביותר.
בדרך כלל המשכורת הממוצעת של מי שסיים תואר בתקשורת נעה בין 6000 ל7000 שקלים כאשר אחרי שנה ישנה העלאה של השכר...
לאחר שצוברים יותר ניסיון ומעמד, וגם תחום האחריות גדל, גודלת גם המשכורת ויכולה להגיע ל15000 ואף 20000 ש"ח למי שעובד בתור ראש מחלקה, עורך עיתון, מנהלי שיווק ועוד. אך הדרך אינה פשוטה ויש צורך להשקיע לא מעט בכדי להגיע למדרגה זו. הסבלנות במקרה זה משלתמת ביותר.
מסלולי לימוד ומידע נוסף על לימודי תקשורת
סטודנטים/בוגרים ממליצים
3 דירוגים | ציון ממוצע 5.00 מתוך 5
 • השתחררתי מהצבא, עשיתי פסיכומטרי ואז התחלתי לטייל בין התארים האופציונאליים ולראות מה מעניין אותי. החלטתי שתחום של תקשורת מעניין אותי ושמעתי מחברים על הלימודים במסלול האקדמי המכללה למנהל. אחי, עומרי חיון, הוא עיתונאי ובלוגר ידוע והוא המליץ לי ללכת ללמוד את המקצוע
  26.07.2017
  מתן חיון
 • תמיד ידעתי שזה מה שאני רוצה – להתעסק בתקשורת, שיווק ויחסי ציבור. לימודי תקשורת הם מגוונים. בשנה הראשונה אנחנו לומדים קצת מהכול, ובשנה השנייה מחליטים באיזה תחום להתמחות: רדיו, טלוויזיה, שיווק ויחסי ציבור, מדיה דיגיטלית או קולנוע
  31.07.2017
  אפרת פרנס
 • אני כותבת המון, אז היה לי ברור שאעסוק בכתיבה, ולכן בחרתי בלימודי תקשורת. חוץ מללמוד אני גם משתדלת לצבור כמה שיותר ניסיון תעסוקתי בתחום התקשורת - אני עורכת ירחון סטודנטים בשם 'העיתון לסטודנט', ועובדת ככתבת ברדיו ירושלים, אז מי אמר שאין מה לעשות עם תואר בתקשורת?
  31.07.2017
  הילה רויזנמן
לכל המלצות

לימודי תואר ראשון בתקשורת

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי