האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי חינוך
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי חינוך

רואה את עצמך בתור המחנך של דור העתיד של ישראל? ערכים ומסורת זורמים בעורקיך? כנראה שתואר ראשון בחינוך הוא המקום שלך להתחיל בו.

לימודי חינוך יקנו לך את הידע והכלים בהם תשתמש ומעבר לכך יעניקו לך המון ניסיון בדרך להיות המחנך הבא של ישראל.

 

יתרונות 

אצל בוגרי לימודי חינוך השכר לעבודתם אינו מתבטא בכסף אלא בדברים אחרים כמו תחושת שליחות, תרומה לחברה ולקהילה ולקיחת חלק בעיצוב העתיד של מדינת ישראל. בעידן של ימינו אנשים מזן זה נעשים נדירים יותר ויותר, ואין ספק כי אותם דברים מהווים הבדל עצום ומכניסים תוכן ומשמעות לתואר.

בנוסף לכך, אלו לימודים מאוד מעניינים אשר עוסקים באנשים והחומר הנלמד תמיד רלוונטי.

יתרון נוסף הוא שאפשר לחבר אל תואר זה לימודי תעודת הוראה אשר מקנים מקצוע נוסף ביד.

 

חסרונות 

החסרון העיקרי והבולט ביותר שיש שגם מרחיק לא מעט אנשים מללכת ללמוד את התואר הזה הוא השכר. זוהי עובדה ידועה שמורים ואנשי חינוך במדינת ישראל לא מרוויחים משכורות גבוהות, ומי שהולך על חינוך כנראה יודע שעשיר הוא לא יהיה מזה.

 

תואר ראשון בחינוך נמשך כשלוש שנים ומתקיים במכללות חינוך הפרושות ברחבי הארץ. במכללות האקדמיות ניתן למצוא תארים משולבים עם תחומים אחרים כגון: ניהול, כלכלה, פסיכולוגיה ועוד.

מסלולי לימוד 

לימודי חינוך מתחלקים להמון מסלולי לימוד שכל אחד מהם עוסק בתחום אחר של החינוך. כל סטודנט צריך לבחור מסלול מסוים שבו הוא גם רואה עצמו עובד, בדרך כלל מה שלומדים זה גם מה שמתעסקים בו.
בין מסלולי הלימוד הנפוצים נוכל למצוא:
חינוך מיוחד- לימודים אלו עוסקים בחינוך לתלמידים שיש להם לקויות לימודיות מסוימות אשר פוגעת בתפקוד הלימודי שלהם. חינוך זה הוא חינוך אשר מותאם לצרכיו של כל תלמיד.
חינוך סביבתי- מסלול זה משלב בין החינוך לבין הסביבה ומקשר ביניהם. מטרתו להגביר את המודעות לסביבה ואת הקשר הישיר שיש לה על חיינו.
חינוך לבעלי מוגבלויות- מסלול זה עוסק במתן חינוך לאנשים בעלי מוגבלויות פיזיות כמו נכים, עיוורים, חירשים ועוד. 
חינוך דמוקרטי- שיטת החינוך הדמוקרטי דוגלת במתן אפשרות בחירה לתלמיד. הוא בוחר מה ללמוד ויש בידיו הכח לבחור ולהחליט איך יראו לימודיו. 
חינוך גופני- עוסק בחינוך דרך ספורט, תזונה וכושר. מחנך את התלמידים לדעת איך לדאוג לגוף מבחינה בריאותית.
חינוך לגיל הרך- מסלול זה עוסק בחינוך לילדים בגילאי גן. מתאים למי שחושב/ת להיות גננ/ת.
תנאי הקבלה ללימודים אלה הינם זהים כמעט לגמרי בין כל המוסדות האקדמיים וכוללים: תעודת בגרות, ציון פסיכומטרי וציון התאמה (משתנה משנה לשנה).
ברוב המקומות מספיקים ציוני פסיכומטרי של בין 500 ל600 וממוצע בגרות של 85 ומעלה. ברוב המקרים מי שרוצה ללכת על לימודי חינוך יוכל להתקבל ללא קשיים מיוחדים. 
בנוסף קיימת האפשרות לבצע הסבת אקדמאים לחינוך ואז תנאי הקבלה מתבססים על ממוצע הציונים מהתואר הראשון.
אך יש מקומות בהם תנאי הקבלה נוקשים יותר וזה במקומות שבהם יש תכניות מצטיינים בתחום החינוך. יש מספר מוסדות לימוד שיש להם תכנית מצטיינים שתחום החינוך שתנאי הקבלה אליהם גבוהים ומצריכים ראיון קבלה, מכתבי המלצה, ציוני פסיכומטרי ובגרות גבוהים, אנגלית טובה ועוד.
תואר בחינוך מעניק לבוגרים מגוון אפשרויות תעסוקה עשיר ורחב, שגדל עוד יותר אם יש בידיהם גם תעודת הוראה.
האפשרות המרכזית והידועה לכל היא להיות מורה בבית ספר- תיכון או יסודי בהתאם למה שלמדו. אך אין זו האופציה היחידה. מי שרוצה יכול ללכת גם לכיוון של חינוך בלתי פורמלי או להמשיך אל תואר שני בחינוך ולהמשיך למחקר.
בוגר לימודי חינוך יכול לעבוד במגוון מוסדות כמו בתי ספר, עמותות, מוסדות פרטיים, גנים, פנימיות ועוד. כל אחד לפי התחום בחינוך אותו הוא למד.
 
הדבר היפה בלימודים אלה הוא שיש כמות בלתי מוגבלת של אפשרויות תעסוקה וכל אחד יכול לקחת את נושא החינוך לכיוון שהכי מדבר אליו ושבו הוא הכי מאמין. מובן שבחינוך יותר מכל שאר המקצועות, הלימודים ממשיכים גם לאחר התואר במהלך העבודה שכן כל יום לומדים אנשי החינוך על שיטת ודרכי חינוך תוך כדי העבודה עם התלמידים, דבר המאפשר למקצוע כל הזמן להתחדש ולהמציא שיטות חינוך חדשות.
 
מסלולי לימוד ומידע נוסף על לימודי חינוך

לימודי תואר ראשון בחינוך והוראה

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי