האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנדסת מכונות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי הנדסת מכונות

אם תחום ההנדסה מסקרן ומעניין אתכם ויש לכם את היכולות המתאימות, אחד התחומים שיכולים מאוד לעניין אתכם הוא תחום הנדסת המכונות. מדובר בתחום אשר עוסק בייצור והמצאת כל המכונות אשר אנו משתמשים בהם בחיינו. כיום הם ההתפתחות הטכנולוגית השימוש במכונות הפך לכמעט אבסולוטי לחלוטין ואפשר לומר שהעתיד פונה לכיוון עידן המכונות.
רבים הבינו זאת כבר ולכן אין זה מפתיע שבכל שנה יותר ויותר אנשים נרשמים למסלול לימודי הנדסת מכונות בתור הצעד הראש לקריירה מעניינת, מרתקת, מאתגרת וגם מתגלמת.
 
רקע כללי על החוג
 
לימודי הנדסת מכונות אלה לימודים אשר אורכים ארבע שנים, כאשר בסיומן מקבלים הבוגרים תעודת מהנדס מכונות.
מטרת הלימודים היא להכשיר מהנדסי מכונות, אשר ידעו להשתלב בענפי התעשייה השונים ויעסקו בתחזוקה, תכנון ופיתוח של מגוון מכונות ומערכות משוכללות.
במסגרת לימודי הנדסת מכונות מקבלים הסטודנטים הכשרה על כל התחומים הרלוונטיים אל תחום הנדסת המכונות עם דגש על ההתפתחות הטכנולוגית אשר נעשית בענף מדי יום. 
 
לימודי הנדסת מכונות עוסקים בשילוב בין ייצור, תחזוקה, פיתוח, מחקר ותכנון של מערכות מכניות ומערכות אנרגיה. במהלך לימודי הנדסת מכונות מתנסים הסטודנטים במגוון תחומי הנדסה: תחומי המכניקה, התרמודינמיקה, תורת הזרימה ובבקרה. בין נושאי הלימוד: מתמטיקה, פיזיקה, מחשבים וכימיה, מדעי הנדסת המכונות - מכניקת מוצקים וזורמים, מדעים תרמיים ועוד.
 
לימודי הנדסת מכונות- התמחויות
בנוסף למדעים הכלליים כוללים לימודי הנדסת מכונות גם: מכניקת המוצק והזורמים, תרמודינמיקה ומעבר חום, תורת הבקרה עוד. מגמות אפשריות להתמחות בלימודים: למשל מערכות אנרגיה, הנדסה אופטית במכונות, רובוטיקה בקרה ומכטרוניקה, מכניקת חומרים ומיקרו מערכות ועוד.
 
סטודנטים להנדסת מכונות לומדים במהלך התואר קורסים רבים במגוון נושאים שקשורים לתחום ההנדסה. בין תכני הלימוד הנלמדים נוכל למצוא: פיזיקה, חשמל, אלקטרוניקה, מחשוב ובקרה, חוזק חומרים, מתמטיקה, מכשור ומדידות, מכטרוניקה, תכנון מכנו אופטי, מערכות לינאריות, תרמודיננאמיקה, מבוא להנדסת מכונות, אלסטיות, מזוג אויר וקירור, שפות תכנות, טכנולוגיה ועוד המון קורסים מעניינים ומרתקים אשר מעניקים ידע נרחב בתחום הנדסת המכונות
 

לימודי הנדסת מכונות אורכים כ4 שנים כאשר עם סיום הלימודים מקבלים הבוגרים תעודת מהנדס מכונות ויכולים להתחיל לעסוק בתחום.

תכני הלימוד אשר נלמדים במסגרת לימודי הנדסת מכונות הם רבים מגוונים וכוללים נושאי לימוד רבים מתחום ההנדסה בכלל ומתחום הנדסת מכונות בפרט. במסגרת לימודי הנדסת מכונות יעברו הסטודנטים קורסים שונים וביניהם הנדסת אלקטרוניקה וחשמל, תהליכי ייצור ממוחשבים, חוזק חומרים, מכאניקה, פיזיקה, תכנות מחשבים, מכלולים מכאניים ועוד.
 
לימודי הנדסת מכונות- פלוסים ומינוסים
ללימודי הנדסת מכונות המון יתרונות וחסרונות. לפני שבוחרים ללמוד מקצוע כזה חשוב לדעת דבר או שניים על הפלוסים והמינוסים שיש במסגרת לימודי הנדסת מכונות
 
 
יתרונות
 
אחד היתרונות המרכזיים שבהם ואולי החשוב שבהם הוא הביקוש הגבוה שיש לבוגרי לימודי הנדסת מכונות בתחום ההיי-טק, התעשייה ועוד.  ברוב המקרים בוגרי לימודי הנדסת מכונות נחטפים מיד על ידי חברות ונהנים ממשכורות יפות ותנאים מעולים.
לימודי הנדסת מכונות אלו לימודים אשר משלבים תכנים תיאורטיים לצד תכנים מעשיים, דבר המקנה יתרון  גדול משום שהלימודים המעשיים מאפשרים השתלבות מהירה בעולם הגדול ויישום של כל החומר העיוני אותם הם למדו.
 
חסרונות 
 
החיסרון המרכזי שיש להנדסת מכונות הוא שאלה לימודים לא פשוטים כלל ומאוד תובעניים. סטודנטים ללימודי הנדסת מכונות מבלים המון שעות בפתרון תרגילים ושיעורי בית ובשבילם תקופת מבחנים נמשכת כל השנה. בנוסף הלימודים אורכים 4 שנים לפחות.
גם העבודה בתחום היא לא פשוטה ומצריכה השקעה רבה ועבודה מעבר לשעות הרגילות.
 
לימודי הנדסת מכונות מעניקים הכשרה בכל מה שקשור בתכנון, התקנה, פיקוח ותפעול של מגוון מערכות מכניות ומכונות אשר נמצאות כיום כמעט בכל תחומי התעשייה. בוגרי לימודי הנדסת מכונות יכולים למצוא עבודה במגוון תחומי תעשייה כמו מפעלי מזון, מתכות, פלסטיקה, ועוד. התפקידים בהם אפשר לעבוד גם כן מגוונים, והם כוללים עבודה בצוות תכנון ופיתוח של מכונות, בקרה על מכונות ועל תהליכי ייצור, וכן ניהול צוותי מערכות ותפעול מערכות
 
 
כמו כל תחום אחר בהנדסה, לימודי הנדסת מכונות יתאימו בראש ובראשונה לאנשים שאוהבים את תחום ההנדסה ומוצאים בו מעניין ומסקרן. מי שבוחר בלימודים אלה חייב להיות מוכן מנאטלית לארבע שנים של למידה אינטנסיבית ומרובה אשר מצריכה השקעה אינסופית שעתידה להשתלם עם סיום הלימודים. 
 
איך מתקדמים ללימודים מתקדמים ?
 
אם סיימתם לימודי הנדסת מכונות, והחלטתם שאתם רוצים להרחיב את ידיעותיכם בתחום ולהתקדם לתואר שני, אין בעיה לעשות זאת. תואר שני בלימודי הנדסת מכונות עוסקים במחקר של מגוון נושאים כמו: אלגוריתמים, פולימרים, אנרגיה, כורי גרעיניים, הנדסת רקמות, מכניקת זורמים,התפלת מים\ גיאומטריה חישובית ועוד. 
 
 
מסלולי לימוד ומידע נוסף על לימודי הנדסת מכונות
סטודנטים/בוגרים ממליצים
274 דירוגים | ציון ממוצע 4.56 מתוך 5
לכל המלצות

לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי