האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנדסת תעשייה וניהול
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי הנדסת תעשייה וניהול

לימודי הנדסת תעשייה וניהול הפכו בשנים האחרונות להיות מקצוע ההנדסה המבוקש ביותר ללמידה. בכל שנה נרשמים המוני סטודנטים למסלולים של הנדסת תעשייה וניהול במגוון מוסדות לימוד, כאשר ברוב הקמפוסים התפוסה היא 120% .

בתואר ניתן להתמחות באחד מתוך 2 מסלולים עיקריים : ניהול וייצור או מערכות מידע אשר מכווינים את הבוגרים לעבוד במגוון תפקידים כמו מנהלי מחלקות, מנהלי צוותים, מנהלי ייצור, אחראי מחסן, מנתחי מערכות ניהוליות, אנליסטים, אחראים על ניהול רכש ומלאי, ועל תפעול מערכי ייצור באופן שישלב בצורה אופטימלית בין האנשים בארגון לבין החומרים והציוד הקיים.

לימודי הנדסה קלים יחסית

מבין מקצועות ההנדסה זהו התחום שנחשב לתחום הקל ביותר ללימוד, כיוון שהלימודים כוללים קצת מכל דבר. תכני הלימוד הנלמדים במסגרת לימודי הנדסת תעשייה וניהול נועדו להקנות ידע בתחומי התעשייה, הכלכלה, הניהול, המדעים וההנדסה. מכיוון שמדובר בהמון נושאים צריכים הסטודנטים לעבור קורסים בכל אחד מנושאי הלימוד. בין תכני הלימוד נוכל למצוא: ניתוח ארגוני, הנדסת ייצור, סטטיסטיקה, חשבונאות, פסיכולוגיה, ניהול פרויקטים, הסתברות, מתמטיקה, חשיבה מתמטית, מערכות ניהוליות, מימון, שיווק, מיקרו כלכלה, התנהגות ארגונית ועוד

כמה מרוויח בוגר לימודי הנדסת תעשייה וניהול

לימודי הנדסת תעשייה וניהול הפכו בשנים האחרונות לתואר מאוד מבוקש ללמידה. המון אנשים מתחילים בכל שנה ללמוד הנדסת תעשייה וניהול במגוון מוסדות לימוד בארץ.

רבים עושים זאת משיקול כלכלי- בדרך כלל מהנדסים מרוויחים משכורות יפות בשוק וקל למצוא עבודה בתחום. אך האם המשכורות זה כל מה שחשוב?

אולי מעבר למשכורת יכול להיות שישנם שיקולי נוספים אותם צריך לקחת בחשבון כאשר הולכים על תואר כזה.

בדרך כלל בוגרי לימודי הנדסת תעשייה וניהול מרוויחים בממוצע משכורת של 8000 שקל במהלך חצי השנה- שנה הראשונה. לאחר צבירת וותק מסוים גדל תחום האחריות וכך גדלה המשכורת  והיא יכולה לנוע בסכומים של 10000 עד 15000.

כמובן שזה סובייקטיבי לחלוטין וזה תלוי בחברה, בבן אדם עצמו, באיכויותיו וכמובן בתפקיד בו הוא יעבוד.

תואר בהנדסת תעשייה וניהול ניתן לעשות הן באוניברסיטאות והן במכללות הטכנולוגיות. הלימודים נמשכים בין ארבע לחמש שנות לימוד. אך קיימת גם אפשרות לעשות תואר בהנדסאי תעשייה וניהול אשר אורך בין שנתיים לשלוש. כמובן שקיים הבדל הן בשכר והן ברמת האחריות שיש למהנדס לעומת הנדסאי אך יש כאלה שתעודת הנדסאי מספיקה להם.

אז נכון שזהו תואר יחסית פחות "כבד" לעומת תחומי ההנדסה האחרים אך זה עדיין לא אומר שמדובר בטיול בפארק. מדובר בלימודים מאוד אינטנסיביים הדרושים המון השקעה ותרגול

על מנת להתקבל ללימודי הנדסת תעשייה וניהול יש צורך לעמוד בדרישות קדם: ממוצע תעודת בגרות עם ציון 80 לפחות במתמטיקה בהיקף של ארבע יחידות לימוד (או 70 בהיקף של 5 יחידות לימוד), וכן ציון 70 לפחות במסגרת לימודי פיזיקה, כימיה או מקצוע טכנולוגי בהיקף של 4 יחידות לימוד מינימום. מי שלא עמדו בדרישות קדם אלו ייבחנו בבחינה ממיינת בפיזיקה או מתמטיקה (בהתאם למה שנדרש מהם) ומועמדותם תישקל אך ורק על סמך הישגיהם בבחינה זו.

 ציוני הבגרות ישולבו עם ציוני הבחינה הפסיכומטרית, ליצירת "ציון התאמה"; ציון ההתאמה של בעלי תואר יתבסס על שילוב של ציון הבחינה הפסיכומטרית, הציון המשוקלל לתואר הראשון (ציון 85 לפחות) והציון בבחינת המיון במתמטיקה. בנוסף לדרישות אלו רצוי לנרשמים ללימודי הנדסת תעשייה וניהול שתהיה גם בגרות בביולוגיה בהיקף של 5 יחידות לימוד ובציון 80 לפחות.

 במיידה וחסר לכם חלק מתנאי הקבלה המוסדות האקדמיים מציעים מכינה להנדסה אשר תעזור לכם לשפר או להשלים מה שתצטרכו כדי להתקבל אל התואר

את המסלול של הנדסת תעשייה וניהול ניתן ללמוד במגוון מוסדות אקדמאיים ברחבי הארץ הן באוניברסיטאות והן במכללות פרטיות כאשר רמת הלימוד משתנה בין מוסד למוסד.

ברוב המקרים הרמה הנלמדת באוניברסיטאות היא גבוהה יותר וכך גם הדרישות מהסטודנטים אך אין זה אומר שבמכללות זה יותר קל.

לכם רק נשאר לבחור איזור גיאוגרפי בארץ בו תרצו לעשות את התואר ולבדוק לאן אתם מתקבלים.

מסלולי לימוד ומידע נוסף על לימודי הנדסת תעשייה וניהול
סטודנטים/בוגרים ממליצים
554 דירוגים | ציון ממוצע 4.49 מתוך 5
  • "תמיד ידעתי שאני אלמד מקצוע ריאלי. לאחר שרותי הצבאי כקצינת קשר עבדתי כרכזת פרויקט ושם הכרתי מהנדסי תעשייה וניהול. העבודה השוטפת איתם גרמה לי להבין שזה התחום שלי, וכך הגעתי ללימודי הנדסת תעשייה וניהול
    26.07.2017
    יעל בוקרה
לכל המלצות

לימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי