האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי מדעי ההתנהגות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי מדעי ההתנהגות

מדעי ההתנהגות זה תחום אשר עוסק בהתנהגויות של אנשים במגוון סיטואציות במהלך חייהם- מה הוביל לכך, מה ההשפעות ומה ניתן ללמוד מכך. כאשר בוחנים זאת בכל מיני הקשרים- תרבותיים, חברתיים, פסיכולוגיים והיסטוריים. לימודי מדעי ההתנהגות מזכירים בתוכנם לימודי פסיכולוגיה ונוכל למצוא המון קורסים חופפים. אלה לימודים אשר רלוונטים למי שרוצה להיות פסיכולוג.
 
תכני לימוד 
 
תכני הלימוד והקורסים אשר נלמדים במהלך תואר במדעי ההתנהגות הם רבים ומגוונים ומורכבים מהמון קורסים. בין תכני הלימוד נוכל למצוא: סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה התנהגותית, פסיכולוגיה פיזיולוגית, פסיכולוגיה ארגונית, סטטיסטיקה, תורת הראיון, לחץ ושחיקה, מוטיבציה, זכרון ועוד המון קורסים ותכני לימוד מרתקים.
 
הנושאים המרכזיים בהם מתמקדים הלימודים הם: ייעוץ ארגוני, ניהול משאבי אנוש, הדרכת כוח אדם, ארגון חברתי ועוד. במסגרת לימודים אלה  לומדים הסטודנטים איך להבין את האדם והתנהגותו בתוך קבוצה ומה מניע אותו להתנהג באופן בו הוא מתנהג. אנשים שהולכים ללמוד במדעי ההתנהגות מוכוונים לעבוד במגוון מוסדות: מערכת הביטחון, ארגונים כלכליים, מוסדות אכיפת חוק, מוסדות חינוך, ארגונים פוליטיים ועוד.
 
בסיס לתואר שני
 
המון אנשים אשר הולכים על מסלול של מדעי ההתנהגות עושים זאת על מנת שיוכלו להתקבל לתארים שניים. מכיוון שלימודים אלה לימודים שנוגעים להמון תחומים, יש אפשרות לעשות תואר שני במגוון נושאים שהמרכזי שבהם הוא תואר שני בפסיכולוגיה. תחומי לימוד נוספים שעושים בהם תואר שני הם תואר שני בייעוץ ארגוני, תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תואר שני במדעי ההתנהגות, תואר שני במנהל עסקים, תואר שני בייעוץ חינוכי ועוד. 
 
תואר ראשון במדעי ההתנהגות אורך ברוב המקרים 3 שנים. אלה לימודים אשר ברובם תיאורטיים וכוללים המון קורסים במגוון נושאי לימוד. לימודים אלה מהווים את הבסיס למי שרוצה ללכת לכיוון של פסיכולוגיה, משאבי אנוש וייעוץ ארגוני.
 
על הקורסים ותכנית הלימודים
 
במסגרת התואר לומדים הסטודנטים קורסים רבים אשר מעניקים לסטודנטים מקצועיות, הבנה עמוקה ורחבה של תהליכים נפשיים לצד פיתוח יכולות ומתן כלים לצורך השתלבות במגוון עבודות וחברות שונות, בהם יוכלו ליישם בפועל את כל הידע והתיאוריות שלמדו במהלך התואר, תוך כדי העשרה עצמית ופיתוח יכולות אישיות.
הסטודנטים לומדים כיצד להסתכל על ההתנהגות האנושית בתור תופעה שבאה לידי ביטוי בכמה צורות: בפרט, בחברה ובתרבות. ומושפעת משלושה תחומיים עיקריים- סוציולוגיה, אנתרופולוגיה וכמובן פסיכולוגיה. הסטודנטים רוכשים כלים ומיומנויות שיעזרו להם להבין, לחקור, ללמוד לטפל ולהתייחס למגוון בעיות והתנהגויות של אנשים בתור קבוצה. 
 
כאמור לעיל, בוגרי התואר יוכלו להשתלב בשוק העבודה כבר לאחר התואר הראשון, כאשר אפשרויות התעסוקה בתחום הן רבות ומגוונות:
ניתן לעבוד במגוון תפקידים בחברות כח אדם, חברות השמה, חברות ייעוץ ארגוני ובתחום משאבי האנוש.
מי שרוצה יכול גם ללכת לכיוון הפרטי ולהיות פרלינסר של חברות.
בתחום זה יש המון אפשרויות תעסוקה וקל למצוא עבודה בתנאים נוחים אשר משם אפשר רק להתפתח ולצמוח.
 
כמה מרוויחים?
 
המשכורת ההתחלתית תתחיל ברוב המקרים מ6000 שקל כאשר לאחר כמה שנים עם צבירת וותק השכר יגיע גם ל10000 שקל ואף יותר. ככל שייצבר יותר ניסיון ותחום האחריות יגדל כך גם השכר יגדל בהתאם
 
בארץ או בחו"ל?
 
מעטים האנשים שהלכו ללמוד תואר זה בחו"ל. זהו תואר שלא מקנה יותר מדי אפשרויות תעסוקה בגזרה הבינלאומית למרות שתמיד ישנו אחוז מסוים שכן מוצא עצמו עובד בתחום בחו"ל.
 
היתרונות 
 
יתרון בולט וברור לעיין שיש  הוא הקניית הידע להבין ולנתח התנהגויות של אנשים בתוך קבוצה ולמעשה להבין יותר לעומק אנשים.
יתרון בולט נוסף שלימודים אלה הם מעין הכלאה של המון נושאים מרתקים ומעניינים- פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. הסטודנטים נחשפים לכל הנושאים האלו ברמה מעמיקה ומרתקת.
זהו תחום אשר על החיים של כולנו ולהבדיל ממקצועות ריאליים ששם צריך רק לעבוד עם מספרים כל היום, כאן העבודה היא עם אנשים ומי שאוהב את זה ימצא עניין רב בתואר.
 
החסרונות 
 
חסרון בולט מאוד שיש ללימודים אלה הוא עניין התעסוקה. למרבה הצער לא קיימות בשוק המון אפשרויות תעסוקה בתחום ורוב בוגרי התואר הולכים לעבוד בחברות כוח אדם ומשאבי אנוש. יש כאלה שהולכים לכיוון של ייעוץ ארגוני ויש גם כאלה שמוצאים עצמם עובדים בעבודה שלא קשורה כלל לתואר אותו למדו. גם השכר לא מרקיע שחקים.
עוד בעיה שיש היא שאלה לימודים תיאורטיים ברובם. וכאשר אנשים מתחילים לעבוד בתחום חסר להם מאוד הניסיון המעשי. להבדיל ממקצועות לימוד אחרים שהם הרבה יותר פרקטיים.
 
מסלולי לימוד ומידע נוסף על לימודי מדעי ההתנהגות
סטודנטים/בוגרים ממליצים
152 דירוגים | ציון ממוצע 4.56 מתוך 5
לכל המלצות

לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי